| MadalinaMadda a întrebat:

Povestea mea este mai lunga si sper ca veti avea sa o cititti si sa imi raspuntei!

Deci, vara trecuta am avut o prietena (Ioana) foarte buna care mai era si colega cu mine de clasa, eram foarte foarte bune prietene pana cand o alta colega ( Dorinela) s-a bagat intre noi si a scornit tot felul de minciuni cu scopul de a nu mai fi prietene. A reusit din pacate si in aceeasi vara Ioana a plecat in Italia cu parini sai. Dupa ce a plecat am reusit pana la urma sa ne impacam toate 3 insa eu nu am mai fost asa buna prietena cu Ioana abia daca vorbeam o data pe luna la telefon in schimb cealalta prietena era acum BFF cu Ioana si asta ma enerva la culme! Vara asta Ioana s-a intors si am facut un fel de grup cu ea, Dorinela si inca 2 prietene de la scoala si ieseam in fiecare seara! Chestia este ca inainte eram foarte foarte bune prietene cu toate insa acum cand iesim, nu stiu... nu prea ma simt in largul meu acolo pentru ca ele nu prea ma baga in seama si cand le intreb ceva imi zic: eee, secret, ce trebuie sa stii tu?:O Cum, si inainte eram cele mai bune prietene! As vrea sa fac cumva sa pot sa intru in acel grup din nou( chiar daca sunt deja, insa nu ma simt cum ca as fi)! Spune-ti va rog ce sa fac sa le castig increderea si sa putem sa fim ca inainte!
PS: Am 14 ani! :*
Funda!

Răspuns Câştigător
| AlaBalaPortocala123 a răspuns:

Aceeasi chestie si la mine, dar un pic mai diferita, pai spune-i Ioanei chestia asta, intreab-o de ce se poarta asa diferit cu tine, daca tot sunteti un grup si BFF-uri de ce au secrete fata de tine. Sa o intrebi este cea mai buna vareanta, pentru ca asa vei afla. Am trecut printr-o chestie similara si stiu cum este sad

| MadalinaMadda explică (pentru AlaBalaPortocala123):

Sincer i-am zis, si ea considera la fel, insa sunt putin distante fata de mine si asta ma enerveaza!

| AlaBalaPortocala123 a răspuns (pentru MadalinaMadda):

Pai sti proverbul cu "se intoarce roata"? Fa-ti alte prietene bune, o sa vezi ca intr-o zi se va simti si ea la fel. Pana atunci nu stiu, nu le prea baga nici tu in seama, fi si tu mai distanta de ele, nu le zi toate chestiile pentru ca daca se poarta asa cu tine fi sigura ca te si barfesc. Sper ca te-am ajutat cu ceva si sper sa iti rezolvi problema happy

| MadalinaMadda explică (pentru AlaBalaPortocala123):

Mersi pentru sfaturi!

| AlaBalaPortocala123 a răspuns (pentru MadalinaMadda):

Oricand :*

7 răspunsuri:
| AlaBalaPortocala123 a răspuns:

Si cam da kagura are dreptate, daca fac asta demostreaza 3 chestii.
1. Vor sa te faca geloase.
2. Vor sa scape de tine si nu stiu cum iar atunci folosesc "indiferenta".
3. Nu sunt prietene adevarate.

| dongseng a răspuns:

Eu cred ca meriti ceva mai bun si daca asa e situatia inseamna ca nu iti sunt cu adevarat prietene si nu merita increderea ta asa ca nu te simti rau din cauza lor.