| popamalia355 a întrebat:

Hello! Mă poate ajuta cineva cu un raspuns?
Ieri -17.06.2018- am avut contact sexual, iar la un moement dat am observat că am fost peste inelul prezervativului, dupa care partenerul meu avea o substanta lichida pe lângă penis( părerea mea este că acea substanța era de la mine ). Țin să precizez că am fost în perioada fertila. Sunt putin speriata deoarece mă gândesc daca ar fi putut sa ajungă sperma după acel inel, din câte am văzut prezervativul îi mai coborea uneori.
Credeți că e necesar să iau pastila de a doua zi? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea ca sperma ejaculata in balonasul/rezervorul prezervativului, sa urce spre baza penisului printre prezerrvativ si preputiu, este aproape imposibil sa se intample atat timp cat penisul este sau ramane in erectie. Aproape sigur respectiva ''substanta lichida'' amintita a fost secreti lubrifianta produsa de glandele existente in vagin careseactiveaza pe perioada cat tine actul coital. Folosirea pastilei de a 2-a zi intr-o astfel se situatie ar reprezenta un act iresponsabil, si 99% INUTIL. Multa sanatatE!

1 răspuns: