| CallMeBella a întrebat:

Hello mai exista baieti normali pe lumea asta!? Mai exista oare vreun baiat care sa stie sa se comporte cu o fata? Mai exista vreaun baiat care sa stie si altceva in afara de "vineri seara merg in club si ma fac muci"? Nu stiu cum sunt celelalte fete, dar baiatul ideal pentru mine nu as vrea decat sa stie sa se comporte frumos cu mine, sa aiba cei 7 ani de acasa si sa fie simpatic.

Răspuns Câştigător
| KissSummer a răspuns:

Un baiat nu le poate avea pe toate, ceea ce ai enumerat tu, cum ai vrea sa fie un baiat, asta ar insemna sa fie un baiat perfect, ceea ce stim cu totii ca nu exista persoana perfecta, poate ca inca nu e baiatul pe care il vrei langa tine, o sa apara el, cel care in ochii tai pare baiatul perfect! :*

58 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Ma rog..nu cred ca e ok sa te pronunti asupra unor lucruri pe care nu pui pret.

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

De fapt, am gasit ceva pe care pun pret

Imi plac animalele, atat cele de companie cat si cele salbatice.

Ti-am citit articolul. Esti misandra? laughing Pe mine ma distreaza astia/astea care au impresia ca sexu lor e cel mai tare nene. Poate de aici si acele stereotipuri
Uite, eu nu dau 2 flegme degerate pe faptul ca sunt barbat, puteam sa fiu si femeie, ca tot aia era. Ba cred ca era distractiv sa le ragai in nas unora a bere si a mici.

Sfat personal :

Esti fixista, indoctrinata de societatea in care traiesti si imbratisezi cu mult prea mare usurinta niste idei (habar n-am de pe unde le-ai auzit) fara sa-ti pui problema daca intr-adevar sunt bune. Faptul ca majoritatea gandeste la fel, nu face ca ideile alea sa fie bune, face ca majoritatea sa fie tampita.
Incearca sa schimbi chestiile astea, nu sunt bune si nu te ajuta sa progresezi ca individ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru raluk27):

Mersi de raspuns, ai grija de tine.

| Dana211 a răspuns:

Intrebarea ta are exact acelasi raspuns ca si "mai exista fete peste 14 ani virgine?" Trist stiu dar asta e realitatea

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Nu sunt misanda, doar am o repulsie fata de cei ca tine. Observ ca atunci cand nu mai ai argumente, apreciezi ca celalalt e fixist si indoctrinat. Nu sunt nici una, nici alta, ci cum am spus sunt pareri formate in urma unor experiente personale, pareri pe care le mentin. Deci unde e indoctrinarea? Iti spun eu..indoctrinarea vine din partea unor indivizi cu idei filzofice, care iti spun ca nu trebuie sa-ti pese de nimic, sa nu existe reguli, sa traim asa, o "la vie en rose". De asemenea, nu vad unde era stereotipia. Eu am dat niste exemple concrete, chiar cu citate. Cand ai sa regasesti ideile mele in gura tuturor femeilor, atunci devine un stereotip. Ceea ce am vrut sa demonstrez este ca si barbatii sunt la fel de profitori, chiar mai rau. Si oricum, nu te mai stradui, ca parerile sau sfaturile tale conteaza prea putin pentru mine.

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Da ce te-ai ambalat asa, am atins cumva o coarda sensibila?

Faptul ca imi raspunzi pe ''tonul asta'' si pui astfel problema nu poate sa denote altceva decat ca am avut dreptate. Mai grav e ca si tu-ti dai seama ca am dreptate, ca altfel nu te enervai laughing dar incerci sa te eschivezi (de ce si de cine nu stiu)

Feel free sa-mi umplii frigiderul, nu mai tine in tine toate frustrarile.

diplomatie = ipocrizie

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Nu m-am ambalat deloc laughing E nevoie de mult mai mult pentru asta. Recunosc insa ca ma deranjeaza stilul tau de a intelege numai ce vrei, ce iti convine, si apoi interpretezi lucrurile total gresit, intr-o maniera care ma jigneste. In acelasi timp observ si la tine o aversiune fata de femei si tot ce tine de acestea. In conceptia ta, faptul ca agreezi ceea ce altii detesta, te face mai special. Si invers, iti plac lucrurile care nu le accepta nimeni. Am inteles, simti nevoia sa fii remarcat. Nu stiu prin ce experiente ai trecut, nici nu ma intereseaza, dar dupa cum am spus, faptul ca pentru tine o relatie (si in general totul) este egal cu zero, nu te face in masura sa comentezi asupra acestui subiect. Am sa ma exprim simplu, ca sa intelegi: daca nu te pricepi, nu te baga. Nu e vorba despre diplomatie, dar din toate comentariile tale am tras concluzia ca nu meriti nici macar o injuratura. Si cu asta ma opresc aici. Poti sa scrii ce vrei dupa, pentru ca oricum nu o sa citesc si cu atat mai mult nu o sa-ti raspund. Deja am pierdut prea mult timp.

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Ma doare-n **** cine ma remarca si cine nu.

ramai imbufnata, tu important-o laughing

BTW: astept replicile tale din 3 in 3 ore, probabil ca atat iti ia sa le gandesti laughing

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Am zis ca nu mai raspund, dar nu ma pot abtine, cand vad prostia laughing
1. Se scrie importanto, intr-un cuvant, mai "analfabetu-le" rolling on the floor
2. Unii dintre noi mai au si altceva de facut decat sa stea non stop in fata calculatorului. Si sa-ti raspund tie cu promptitudine, e ultima mea grija. Poate ai auzit de expresia "get a life", desi este evident ca nu.
3. Cea mai buna replica a ta e sa te doara in diverse "locuri". Cand nu mai ai ce spune," te doare in... (completeaza tu)". Ai folosit expresia in fiecare comentariu de-al tau.

| raluk27 a răspuns:

rolling on the floor Ce naiv esti! Faci parte din categoria sa moara si capra vecinului. Ce treaba am eu ca altii mor de foame? Daca ii chemi sa mature sau sa tunda iarba, nu vin. Nu e vina mea ca e plina tara de analfabeti si puturosi. Uuu...cred ca cineva spumega rau acum.
PS : Nu e blogul meu.Eu sunt dintre cei care n-au sefi, ci angajati. Nu ma tin parintii, ca mi-am terminat de mult studiile (apropo, nu sunt patroana de chiosc). Da, nu-mi plac analfabetii si cocalarii si pentru asta nu ar trebui sa fiu catalogata razgaiata. Exista o categorie numita "liber profesionisti". Si nu trebuie sa dau nimanui explicatii cat castig. Oricum, n-ai fost nici macar pe-aproape laughing. Daca nu mai vrei sa te "p h u t" la cap cu argumentarea nu imi mai comenta raspunsurile. Inteleg ca nu poti dormi noaptea de grija raspunsurilor mele, dar totusi. Esti un om mic si atat.

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Discutam in 10 ani, cand mai cresti;)

P. S: libera profesionista este si vecina mea, care e curva pe bani

poate e nevoie sa ma repet, daca erai mare femeie prospera n-o ardeai pe TPU. Deci nu esti.

O sa fii importanta cand imi vei vorbi din dreapta cadranului
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:1, s:0

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

1. De regula, unii au liber in week-end.
2. Cand am spus ca nu stau non stop la calculator, poate mananc, dorm, ies, fac curatenie etc etc. Stii tu..chestii care fac parte din viata. Faza cu business woman este iar deductia ta gresita.
3. Cand n-ai argumente jignesti. Se vede ai niste oameni deosebiti pe langa tine (vezi vecina).
4. Mori de ciuda in continuare
5. Conceptul de om important este perceput diferit, iar ceea ce crezi tu despre acest subiect ma lasa rece.
6. Mai ai papusa gonflabila? Ai cumparat-o? ca tot vroiai sa faci economie de bani happy Eu zic sa o folosesti, ca pari tensionat

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Cine stie, poate chiar dau o tura pe la vecina diseara
Nu de alta, dar ea macar nu are pretentia sa fie tratata ca o printesa. Acu poti sa te oftici pe cele ca ea ca-ti fura barbatii viselor rolling on the floor

Sa mor de ciuda? daca as avea cui, m-as ruga in fiecare seara sa n-ajung asa ca tine happy

Si, data viitoare ridica 2 degete inainte sa spui o tampenie

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Nici n-ai fi in stare s-o tratezi altfel. Ai vrea tu macar sa fii ca mine. Dar dupa modul cum scrii n-ai sanse happy

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Iti cam place sa ai ultimul cuvanthee hee hai ca de data asta m-am plictisit eu laughing
Sau o sa-mi zici iar ca n-am argumente? Ca eu pot sa-ti argumentez orice, de la o constipatie pana la o plimbare sub clar de luna

| pwp a răspuns:

Si eu imi doresc un astfel de baiat happy
Dar unde ii gasim noi oare? sad

| IMC90 a răspuns (pentru pwp):

In niciun caz pe TPU rolling on the floor

| pwp a răspuns (pentru IMC90):

Clar nu laughing

| IMC90 a răspuns (pentru pwp):

Daca n-ai pretentii sa-ti faca baie-n lapte si sa te alinte cu vin rosu, la lumiuna lumanarii (asa cum avea cineva mai sus, dar daca ii zic numele iar face ca trenul) te invat eu unde ii gasesti.
Te duci in ''the friend zone'' (adica baietii aia cu care vorbesti in pauze si cu care te intelegi exact cum te intelegi cu o fata) iei un fatalau d-acolo si faci tu primul pas, ca el probabil n-are tupeu. Ala sta sa vorbeasca cu fetele pen'ca le apreciaza nu pen'ca e gay, fiindca daca nu le-ar aprecia nu si-ar pierde vremea
Bine, vei fi vazuta de baietii smecheri ca si cum ai iesi cu un gay, dar nu se poate baiat si cuminte si devreme acasa si privit bine de putoii de 16 ani care o ard in spatele blocului sau de pitipoancele care viseaza doar mercedes si BMW.
Mai pe romaneste, trebuie sa te pipi pe ea de imagine.
Pe ala il imbraci cum vrei tu, iese la film cu tine la ce ora vrei tu, ce mai esti in paradis rolling on the floor
Gata, te-am invatat ''meserie''

| Dumnezău a răspuns:

Daaa, bineinteles! Baiatul ideal pentru tine, trebuie sa stie sa aiba grija de tine, sa te tina in pernuta de corla pretios si matase, nu strica sa aiba si niste banisori grosi la punga, si sa fie tandru, ca in rest poate sa fie urat ca o vidanja! Imi miroase a ceva ipocrizie pe la tine.Si imi pute a misandrism. Voi faceti niste generalizari cumplit de gresite, pentru ca nu aveti rabdarea si/sau vointa de a-i observa pe baietii cuminti, care nu se dau in spectacol, si care chiar stiu sa se comporte cu o fata. Dar, in vreo 90% din cazuri, astia sunt timizi, friendzonati, sau forever alone, pentru ca nu prea se ating fetele de ei, pentru ca le plac aia carora lor li se par cool, care umbla cu parul dat cu gel de 3 lei cutia, cu house-ul la maxim in telefon, nu strica si un pantalonas vernil, sau accesorii de hipsteras! Exista, sa stii. Fa-ti niste timp liber, si incepe sa-i observi, ca sunt destui, care nu se comporta ca ultimii darlai de pe maidan.

| Sclipiciii a răspuns:

Toti sunt la fel... n-ai ce sa le faci.Educatie e varza in ziua de zi si dupa parerea mea toate fetele vor ce vrei tu mai ales eu.Am aceeasi problema ca tine in afara de chestia cu, clubul.

| libratop a răspuns:

Da, mai exista baieti normali care stiu sa se comporte cu o fata, chiar daca nu se comporta exact cum ai vrea tu, dar exista, desi cam rari.

| IMC90 a răspuns (pentru Sclipiciii):

Alta care cauta un fat frumos calare pe inorogul fermecat (a. k. a BMW)

ia citeste matale ce-a scris Dumezau mai sus (ca sa fiu modest, sa nu zic ce-am scris eu) si pune-ti niste intrebari.
Cum de se face ca, cele care vor gasesc mereu? Iti zic eu de ce, ca au lasat reaq pretentiile si-au coborat cu picioarele pe pamant.
E chestie si de inteligenta si de spirit de observatie...
Da, stiu, sunt un nesimtit.

| badgirl22 a răspuns:

Da, exista, dar eu am pus mana pe unul dintre ultimele specimene! asa ca bafta, vei avea nevoie ca sa gasesti!

| Sclipiciii a răspuns (pentru IMC90):

Sincer nu cred ca esti nesimtit. Ti-ai spus punctul de vedere asa cum am facut si eu. Dar acum recunoaste si tu ca unii baieti chiar sunt fara cei 7 ani de acasa.

| IMC90 a răspuns (pentru Sclipiciii):

Normal ca exista baieti care nu au cei 7 ani de acasa, la fel cum exista si fete.

Unii din ei nici nu sunt de vina (n-a avut cine sa-i creasca). Altii, au luat tot ce e mai prost de la anturajul din care fac parte.

Dar nu poti zice ca ''toti sunt la fel'' pentru ca asta ar insemna sa generalizezi, iar generalizarile sunt stupide.

Daca ai o problema in a gasi baieti simtiti, te asigur ca e si de la tine.
Iti repet, cauta bine-n ''the friendzone''

| Sclipiciii a răspuns (pentru IMC90):

Mda... m-ai lamurit oricum mersi de sfat!happy