| Andreea6272 a întrebat:

Buna TPU, uitati in ce situatie sunt, am fost vinerea trecuta in club cu o verisoara si inca cateva prietene, un baiat de acolo cu care a vorbit verisoara mea a venit si dansa cu mine, la un moment dat m-a pupat, am iesit cu verisoara mea afara si mi-a zis ca ea de fapt in placea si ca vrea sa nu mai stau pe langa el, dupa am mers acasa si a inceput sa aiba nervi asa ca i-a zis mamei sale ce s-a intamplat, mie mi se pare dragut baiatul orivum, dar daca mama ei ii va spune mamei ce am facut mama nu o sa ma mai lase sa ies din casa si nici vineri in club, ce as putea sa fac ca sa o fac pe mama sa ma lase si sa aiba incredere in mine?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Verisoara asta a ta are peste 30 de ani sau este mai batrana?
Vai ca-i spui "dansa".

Tu cati ani ai?

| Andreea6272 explică (pentru Violleta2022):

Ma refeream ca baiatul dansa cu mine, ea are 16 ani

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreea6272):

Ce cautati voi in club la 16 ani?
Stii ca asta este ilegal si puteti avea probleme cu Politia, amandoua?
Ma gandeam ca ea este majora, femeie in toata firea cand ii spui "dansa', dar vad ca tu spui dansa unui alt copil minor.

Mama ta are dreptate sa nu aiba incredere in tine, iar riscul asta sa mergeti in club ca minori este mare, fiindca intr-o zi se va face razie si sunteti prinsi si dusi la sediul Politiei cu duba, mama ta va fi chemata la Politie sa te ia si totodata sa semneze pentru tine, ca-i tutuorele tau legal, care conform legii trebuie sa te supravegheze.
Vrei sa se ajunga aici? De ce faci chestii ilegale inca de la anisorii astia?

| Andreea6272 explică (pentru Violleta2022):

Toti de acolo au pana in 16 ani si nu este nimic ilegal

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreea6272):

Mai fetita, este ilegal sa intri in club la 16 ani!
Citeste legea, ca asa ajungi sa fii arestata si habar nu ai.
Copilasii minori ca tine nu au ce cauta in cluburi, discoteci, si alte locuri unde se serveste alcool.
Daca patronul barului sau clubului va lasa, face o ilegalitate si va platii pentru asta, dar la sfaristul zilei daca vine Politia acolo, te duce cu duba la sediul politiei, se intocmeste proces verbal si platesti amenda. Nu tu, maica-ta evident ca te-a lasat nesupravegheata sa faci lucruri ilegale.

| AnoNimaDRFC a răspuns:

Ce varsta ai?

| Andreea6272 explică (pentru AnoNimaDRFC):

Am 16 ani, toti de acolo aveam in jur de 16