| CallMeBella a întrebat:

Hello mai exista baieti normali pe lumea asta!? Mai exista oare vreun baiat care sa stie sa se comporte cu o fata? Mai exista vreaun baiat care sa stie si altceva in afara de "vineri seara merg in club si ma fac muci"? Nu stiu cum sunt celelalte fete, dar baiatul ideal pentru mine nu as vrea decat sa stie sa se comporte frumos cu mine, sa aiba cei 7 ani de acasa si sa fie simpatic.

Răspuns Câştigător
| KissSummer a răspuns:

Un baiat nu le poate avea pe toate, ceea ce ai enumerat tu, cum ai vrea sa fie un baiat, asta ar insemna sa fie un baiat perfect, ceea ce stim cu totii ca nu exista persoana perfecta, poate ca inca nu e baiatul pe care il vrei langa tine, o sa apara el, cel care in ochii tai pare baiatul perfect! :*

58 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Si eu imi doresc un astfel de baiat happy
Dar unde ii gasim noi oare? sad

| IMC90 a răspuns (pentru pwp):

In niciun caz pe TPU rolling on the floor

| pwp a răspuns (pentru IMC90):

Clar nu laughing

| IMC90 a răspuns (pentru pwp):

Daca n-ai pretentii sa-ti faca baie-n lapte si sa te alinte cu vin rosu, la lumiuna lumanarii (asa cum avea cineva mai sus, dar daca ii zic numele iar face ca trenul) te invat eu unde ii gasesti.
Te duci in ''the friend zone'' (adica baietii aia cu care vorbesti in pauze si cu care te intelegi exact cum te intelegi cu o fata) iei un fatalau d-acolo si faci tu primul pas, ca el probabil n-are tupeu. Ala sta sa vorbeasca cu fetele pen'ca le apreciaza nu pen'ca e gay, fiindca daca nu le-ar aprecia nu si-ar pierde vremea
Bine, vei fi vazuta de baietii smecheri ca si cum ai iesi cu un gay, dar nu se poate baiat si cuminte si devreme acasa si privit bine de putoii de 16 ani care o ard in spatele blocului sau de pitipoancele care viseaza doar mercedes si BMW.
Mai pe romaneste, trebuie sa te pipi pe ea de imagine.
Pe ala il imbraci cum vrei tu, iese la film cu tine la ce ora vrei tu, ce mai esti in paradis rolling on the floor
Gata, te-am invatat ''meserie''

| Dumnezău a răspuns:

Daaa, bineinteles! Baiatul ideal pentru tine, trebuie sa stie sa aiba grija de tine, sa te tina in pernuta de corla pretios si matase, nu strica sa aiba si niste banisori grosi la punga, si sa fie tandru, ca in rest poate sa fie urat ca o vidanja! Imi miroase a ceva ipocrizie pe la tine.Si imi pute a misandrism. Voi faceti niste generalizari cumplit de gresite, pentru ca nu aveti rabdarea si/sau vointa de a-i observa pe baietii cuminti, care nu se dau in spectacol, si care chiar stiu sa se comporte cu o fata. Dar, in vreo 90% din cazuri, astia sunt timizi, friendzonati, sau forever alone, pentru ca nu prea se ating fetele de ei, pentru ca le plac aia carora lor li se par cool, care umbla cu parul dat cu gel de 3 lei cutia, cu house-ul la maxim in telefon, nu strica si un pantalonas vernil, sau accesorii de hipsteras! Exista, sa stii. Fa-ti niste timp liber, si incepe sa-i observi, ca sunt destui, care nu se comporta ca ultimii darlai de pe maidan.

| IMC90 a răspuns:

Eu caut iubirea adevarata si... dau doar de curve. Si-mi convine.

| larrii a răspuns:

Da exista. Daca stii unde sa ii cauti, gasesti.

| badgirl22 a răspuns:

Da, exista, dar eu am pus mana pe unul dintre ultimele specimene! asa ca bafta, vei avea nevoie ca sa gasesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare dreptate are senaris, eu de fel sunt linistit nu prea ies prin cluburi alea alea, poate ca intr-un timp eram prea timid acum sunt mai putin dar na, am asteptat 17 pentru iubirea vietii, cum a zis si senaris pana la o varsta noi nu suntem cautati astia cuminti, fetele vor doar *smecheri* care isi bat joc de ele si le cosidera obiecte, bye

| raluk27 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca te inseli. Ok, daca e asa cum spui, sunteti de apreciat, dar stii care e problema baietilor "buni"? Nu fac nimic prin care sa arate ca vor sa fie mai mult decat amici. Cred ca trebuie sa citesti si printre randuri. Am intalnit si baieti cuminti, dar mi-au scos peri albi. Eu imi doream sa trecem la urmatoarea etapa. Nu ma refer la sex, dar mi se parea normal ca din moment ce vb la telefon si ieseam aproapre zilnic timp de doua luni, macar sa ma ia de mana, sa incerce sa ma sarute, sa-mi spuna "hei, imi placi", sa faca ceva. Sa fii asa la 20 si ceva de ani, inseamna ca ai o problema. In al doilea rand, a fi barbat inseamna sa ai initiativa. Ca fata nu-mi place sa facem mereu numai ce vreau eu, sa mergem numai unde vreau eu, tot timpul sa vin eu cu idei. E ca si cum l-as duce in spate. Apoi sunt chestiile de finete: suntem cu masina in oras, ti se face sete si cobori la un magazin sa iti iei o apa, eu raman in masina, dar nici macar din politete nu ma intrebi daca vreau si eu ceva de la acel magazin. Sau: suntem la o cafenea, eu imi iau un suc/capucino, el ditamai halba de bere. Ok, poate ii place berea, dar o poate bea si in compania prietenilor. Bine, sunt si alte chestii, dar faze de astea ne cam impiedica sa mergem mai departe.

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Da sa-ti bage si mancarea-n gura nu voiai?

daca tineai la el de ce n-ai facut TU primul pas?

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Lasati, lasati..ca nu sunteti voi fiintele alea imaculate. Facand eu primul pas, nu-l ajut pe el sa recupereze cei 7 ani de-acasa, ba din contra. Am facut primul pas si m-am ars. Asa ca nu merci. Nu repet aceeasi greseala.

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Cine a zis ca barbatii sunt fiinte imaculate? Nu exista perfectiune nicaieri.
Eu am zis doar ca nu poti sa astepti sa-ti bage ala si-n gura. Banuiesc ca nici in pat nu iei initiativa, stai si-ti faci unghiile cat ala ''lucreaza'' rolling on the floor Ce naiba ar face un barbat cu una ca tine?

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Cred ca ai o problema cu cititul. Mai uita-te inca o data la ce-am scris, observa la ce m-am referit (in principal la nesimtirea unora si lipsa educatiei) si apoi vezi daca exista vreo legatura cu ale tale comentarii. Si de ce-as lua initiativa? Doar daca e vreun impotent si nici atunci. Sa-si rezolve angoasele si problemele de natura sexuala mai intai. Dar carui fapt se datoreaza afirmatia ta? Cumva faci parte din tagma tipilor molai, care nu-s in stare de nimic, au pretentii si asteapta initiativa de la fete?

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Sa inteleg ca urmaresti sa fii intretinuta?

Misto asa, vreau si eu, ma fac gay. Ce ***, munca-i pentru catari si tractoare

Pen'ca din mentalitatea ta asta reiese. Nu tu aia, nu tu ailalta sa nu care cumva sa-ti deranjezi parul

| anonim_4396 a răspuns (pentru raluk27):

Hmm pai dupa 2 luni cum spui tu sa nu te ia nici de mana aia nu prea mai e timiditate, nici nu stiu cum sa-i zic laughing), e mai rau decat a fi timid, si din ce ai spus tu mai sus cu nici macar un te plac ( sa numai zic te iubesc. ) e de rau nici eu macar nu-s asa, cum sa zic eu aceaia poate leor place sa fie domniati, ma refer sa fie fetele cu ei mai intepate sa zica faca etc etc acum depinde de fiecare baiat dq stie, la faza cu masina ca nu te intreaba daca vrei ceva aia numai e timiditate aia e nesimtire dupa mine laughing, deci chiar asa sa nu se stimta e rau, cat despre bere nu esti de acord sa bea in prezenta ta?

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Cred ca ai inteles gresit. Total gresit. Ai observat vreo referire la bani? Cu siguranta nu crezi, dar mai mereu lucrurile au stat invers pentru mine, in sensul ca eu eram cea care ii cara cu masina, eu le plateam biletele la film, eu plateam benzina etc. Si dupa cum am spus, n-am auzit nici macar un "multumesc". Se presupune ca barbatii reprezinta sexul puternic. Atunci sa o demonstreze. Nu am timp sa reiau povestea. Citeste asta http://www.blog.iliviu.ro/2012/03/21/pro-sau-contra-materialism/ E scris de mine si evidentiaza perfect ceea ce gandesc in momentul actual.

| raluk27 a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am nici o problema cu asta, dar e o chestie de imagine. Cred ca un baiat cat de cat simtit nu vrea sa crezi despre el ca e un betivan care isi umfla burta cu bere.

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Nu se presupune nimic. Astea-s niste stereotipuri cretine care probabil se transmit din mama-n fiica sau se invata la scoala, de pe la prietene, care asa au auzit ele...

La fel cum si barbatii au stereotipurile lor cretine

| anonim_4396 a răspuns (pentru raluk27):

Probabil lui nu-i păsa de ceea ce crezi vazandul bând bere, oricum depinde de varsta, nu stiu cat ai tu cat avea el dar depinde de fiecare iar zic, unuia eu place berea altuia un suc, oricum nu prea ai avut noroc la baieti sper sa gasesti pe cineva pe gustul tau big grin, ciao

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Ok, deci esti de acord ca daca ea aduce mai multi bani,( sa zicem dublu fata de ce castigi tu) sa nu bati cu pumnul in masa ca esti barbatul in casa si sa tii ciocul mic?

| raluk27 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aveam amandoi 24 de ani. Faza a fost ca initial chelnerul ii adusese o sticla mica de bere, dar vazand dimensiunea a cerut un draft la 0. 75, ceea ce era imens. Da, nu am intalnit pe cine trebuia si sunt foarte "pornita". happy

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Eu nu bat cu pumnul in masa ca-s barbat in casa rolling on the floor Ma doare-n 4 litere (care daca le scriu probabil robotul imi va tranti postarea sau o va cenzura) cine este considerat capu familiei. Din punctul meu de vedere poate sa fie si pisica.

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Lasand la o parte subiectul, as vrea sa te intreb care sunt valorile (nu ma refer la chestiile materiale) in care crezi? Exista ceva pe lumea asta, care conteaza pentru tine?

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Nu

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Ok, in acest caz, as aprecia daca pe viitor nu ai mai comenta raspunsurile mele.

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Atata vreme cat vorbesti pe un site public, toate intrebarile/raspunsurile sunt supuse comentariilor altora

Daca nu-ti convine, poti vorbi intr-o punga de hartie, sigur n-o sa te auda nimeni.

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Exact, altora. Doar raspunsurile mele nu vreau sa fie comentate de tine, doar de tine. Daca simti neaparat nevoie sa imi comentezi raspunsurile, nu poti dormi noaptea de grija, macar fa-o civilizat. Mai mult ca sigur nu o sa-mi impartasesti vreodata o parere, o idee, iar daca nu ai argumente logice, prefer sa nu iti folosesti atutudinea de baiat care nu pune pret de nimic, doar de dragul de a ma combate. Tu esti un fel de "Gica contra". Nu te-am jignit, nu ma jigni. In conceptia mea ar trebui evitate interactiunile cu persoanele cu care nu ai nimic in comun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru raluk27):

Respectiv la pag de blog de mai sus, am o inttreb mai personala asa, am incercat sa iti trimit mesaj pe privat, dar nu ma lasa ca is prea mic crying (membru junior =) )si te intreb aici acum trebuie ta daca vrei sa raspunzi sau nu happy, referitor la nesimtitul ala care vroia sa mergeti la el, dupa 12 luni l-ai lasat dupa ce ti-a facut faza aia, dupa mine eu nu cred ca el deodata a fost asa nesimitit ( nici sa te duca acasa ca era o putoarea si ca vroia altceva)deci era de mai demult, de ce ai mai stat cu el?

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

''Mai mult ca sigur nu o sa-mi impartasesti vreodata o parere, o idee''

nu se stie niciodata

''iar daca nu ai argumente logice, prefer sa nu iti folosesti atutudinea de baiat care nu pune pret de nimic, doar de dragul de a ma combate''

tot ce am scris mai sus a fost argumentat logic. poate n-a fost dupa logica ta, dar asta-i o poveste care nu ma intereseaza.

Tu poti sa faci ce vrei, eu o sa continui sa-ti comentez raspunsurile daca cumva ma impiedic de ele sau imi sar in ochi.
Vei fi si laudata, cand si daca va fi cazul. Nu o lua prea personal, eu asa fac cu toti, nu esti tu mai speciala.

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Ma rog..nu cred ca e ok sa te pronunti asupra unor lucruri pe care nu pui pret.

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

De fapt, am gasit ceva pe care pun pret

Imi plac animalele, atat cele de companie cat si cele salbatice.

Ti-am citit articolul. Esti misandra? laughing Pe mine ma distreaza astia/astea care au impresia ca sexu lor e cel mai tare nene. Poate de aici si acele stereotipuri
Uite, eu nu dau 2 flegme degerate pe faptul ca sunt barbat, puteam sa fiu si femeie, ca tot aia era. Ba cred ca era distractiv sa le ragai in nas unora a bere si a mici.

Sfat personal :

Esti fixista, indoctrinata de societatea in care traiesti si imbratisezi cu mult prea mare usurinta niste idei (habar n-am de pe unde le-ai auzit) fara sa-ti pui problema daca intr-adevar sunt bune. Faptul ca majoritatea gandeste la fel, nu face ca ideile alea sa fie bune, face ca majoritatea sa fie tampita.
Incearca sa schimbi chestiile astea, nu sunt bune si nu te ajuta sa progresezi ca individ.

| anonim_4396 a răspuns (pentru raluk27):

Mersi de raspuns, ai grija de tine.

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Nu sunt misanda, doar am o repulsie fata de cei ca tine. Observ ca atunci cand nu mai ai argumente, apreciezi ca celalalt e fixist si indoctrinat. Nu sunt nici una, nici alta, ci cum am spus sunt pareri formate in urma unor experiente personale, pareri pe care le mentin. Deci unde e indoctrinarea? Iti spun eu..indoctrinarea vine din partea unor indivizi cu idei filzofice, care iti spun ca nu trebuie sa-ti pese de nimic, sa nu existe reguli, sa traim asa, o "la vie en rose". De asemenea, nu vad unde era stereotipia. Eu am dat niste exemple concrete, chiar cu citate. Cand ai sa regasesti ideile mele in gura tuturor femeilor, atunci devine un stereotip. Ceea ce am vrut sa demonstrez este ca si barbatii sunt la fel de profitori, chiar mai rau. Si oricum, nu te mai stradui, ca parerile sau sfaturile tale conteaza prea putin pentru mine.

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Da ce te-ai ambalat asa, am atins cumva o coarda sensibila?

Faptul ca imi raspunzi pe ''tonul asta'' si pui astfel problema nu poate sa denote altceva decat ca am avut dreptate. Mai grav e ca si tu-ti dai seama ca am dreptate, ca altfel nu te enervai laughing dar incerci sa te eschivezi (de ce si de cine nu stiu)

Feel free sa-mi umplii frigiderul, nu mai tine in tine toate frustrarile.

diplomatie = ipocrizie

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Nu m-am ambalat deloc laughing E nevoie de mult mai mult pentru asta. Recunosc insa ca ma deranjeaza stilul tau de a intelege numai ce vrei, ce iti convine, si apoi interpretezi lucrurile total gresit, intr-o maniera care ma jigneste. In acelasi timp observ si la tine o aversiune fata de femei si tot ce tine de acestea. In conceptia ta, faptul ca agreezi ceea ce altii detesta, te face mai special. Si invers, iti plac lucrurile care nu le accepta nimeni. Am inteles, simti nevoia sa fii remarcat. Nu stiu prin ce experiente ai trecut, nici nu ma intereseaza, dar dupa cum am spus, faptul ca pentru tine o relatie (si in general totul) este egal cu zero, nu te face in masura sa comentezi asupra acestui subiect. Am sa ma exprim simplu, ca sa intelegi: daca nu te pricepi, nu te baga. Nu e vorba despre diplomatie, dar din toate comentariile tale am tras concluzia ca nu meriti nici macar o injuratura. Si cu asta ma opresc aici. Poti sa scrii ce vrei dupa, pentru ca oricum nu o sa citesc si cu atat mai mult nu o sa-ti raspund. Deja am pierdut prea mult timp.

| IMC90 a răspuns (pentru raluk27):

Ma doare-n **** cine ma remarca si cine nu.

ramai imbufnata, tu important-o laughing

BTW: astept replicile tale din 3 in 3 ore, probabil ca atat iti ia sa le gandesti laughing

| raluk27 a răspuns (pentru IMC90):

Am zis ca nu mai raspund, dar nu ma pot abtine, cand vad prostia laughing
1. Se scrie importanto, intr-un cuvant, mai "analfabetu-le" rolling on the floor
2. Unii dintre noi mai au si altceva de facut decat sa stea non stop in fata calculatorului. Si sa-ti raspund tie cu promptitudine, e ultima mea grija. Poate ai auzit de expresia "get a life", desi este evident ca nu.
3. Cea mai buna replica a ta e sa te doara in diverse "locuri". Cand nu mai ai ce spune," te doare in... (completeaza tu)". Ai folosit expresia in fiecare comentariu de-al tau.

| Dana211 a răspuns:

Intrebarea ta are exact acelasi raspuns ca si "mai exista fete peste 14 ani virgine?" Trist stiu dar asta e realitatea

Răspuns utilizator avertizat
| Sclipiciii a răspuns:

Toti sunt la fel... n-ai ce sa le faci.Educatie e varza in ziua de zi si dupa parerea mea toate fetele vor ce vrei tu mai ales eu.Am aceeasi problema ca tine in afara de chestia cu, clubul.

| IMC90 a răspuns (pentru Sclipiciii):

Alta care cauta un fat frumos calare pe inorogul fermecat (a. k. a BMW)

ia citeste matale ce-a scris Dumezau mai sus (ca sa fiu modest, sa nu zic ce-am scris eu) si pune-ti niste intrebari.
Cum de se face ca, cele care vor gasesc mereu? Iti zic eu de ce, ca au lasat reaq pretentiile si-au coborat cu picioarele pe pamant.
E chestie si de inteligenta si de spirit de observatie...
Da, stiu, sunt un nesimtit.

| Sclipiciii a răspuns (pentru IMC90):

Sincer nu cred ca esti nesimtit. Ti-ai spus punctul de vedere asa cum am facut si eu. Dar acum recunoaste si tu ca unii baieti chiar sunt fara cei 7 ani de acasa.

| IMC90 a răspuns (pentru Sclipiciii):

Normal ca exista baieti care nu au cei 7 ani de acasa, la fel cum exista si fete.

Unii din ei nici nu sunt de vina (n-a avut cine sa-i creasca). Altii, au luat tot ce e mai prost de la anturajul din care fac parte.

Dar nu poti zice ca ''toti sunt la fel'' pentru ca asta ar insemna sa generalizezi, iar generalizarile sunt stupide.

Daca ai o problema in a gasi baieti simtiti, te asigur ca e si de la tine.
Iti repet, cauta bine-n ''the friendzone''

| Sclipiciii a răspuns (pentru IMC90):

Mda... m-ai lamurit oricum mersi de sfat!happy

| Senaris a răspuns:

Oh, ma descrii exact pe mine insa noi nu mai suntem cautatiwinking. Suntem considerati bff sau frati si cand cerem combinatia : Stii, te consider ca pe un frate, s-o lasam asa. happy Keep lookin' poate ai sa dai intr-o zi de unu' pe placu tau.winking Zilele trecute am fost cu o fata si m-am comportat ca si cu o printesa dar vad ca nu i-a convenit. Whatever.

| libratop a răspuns:

Da, mai exista baieti normali care stiu sa se comporte cu o fata, chiar daca nu se comporta exact cum ai vrea tu, dar exista, desi cam rari.

| ScoobyDooIsBack a răspuns:

Damn. ce frumos m-ai descris!

| miaw1 a răspuns:

Imi pun si eu aceste intrebari zilnic.Sunt sigura ca la un moment dat o sa iti gasesti baiatul perfect.Toti baietii sunt asa pina la o virsta, pina le vine mintea la cad si se incep a maturiza.Nu-ti face griji inca totul e inaintewinking kiss:*

| IMC90 a răspuns (pentru miaw1):

Eu beau si fumez zilnic. Inseamna ca sunt imatur?

| eupoc88 a răspuns:

Unde sunt fetele ca tine

| Roxulette a răspuns:

Daca cauti ai sa gasestihappy