| anonim_4396 a întrebat:

Hello!:* sper sa ma puteti ajuta si de aceasta data. Deci, totul s-a intamplat de ziua mea. Este vb despre un baiat, dj la clubul unde mi-am facut majoratul.Toata seara s-a uitat la mine, i-a cerut nr meu de telefon unei prietene si aceasta i l-a dat fara sa ma intrebe daca sunt de acord sau nu. Odata ajuns nr meu la el a inceput cu mesaje la care i-am >raspuns:", e prea cute tipulpuppy dog eyes. Dupa program, asta fiind pe la 4 dimineata ne-am intalnit la mine la bloc, am vb, imbratisat etc. A doua zi ne-am intalnit iarasi.toate bune si frumoase pana seara cand trebuie sa ne vedem iarasi, dar nu mi-a mai ras la tel, mesaje.2-3 zile nu mi-a dat nimic si nici eu lui.Intr-un final m-a sunat, nu l-am asaltat cu intrebari, explicatii sau alte chestii de acest gen.Ramasese sa ne vedem in week. endul viitor el fiind plecat din oras.Am inteles-o si pe asta ca nu aveam incotro. Sambata ne-am intalnit.am fost la el acasa, am cunoscut. o pe mama lui, a fost ok. dupa ce am plecat de la el, ajunsa acasa ma pregateam sa plec in clubul unde el lucra.Eram foarte entuziasmata asta pana cand primesc un mesaj de la el in care imi cerea sa ne despartim ca eu am luat relatia in serios iar el nu si nu vrea sa isi bata joc de mine.sad I-am trimis mesaj inapoi :"tu chiar nu te gandesti si la ce simt eu pentru tine?" La care am primit raspunsul urmator: "m-am gandit si tocmai de aceea am luat aceasta decizie".straight face Am acceptat decizia lui. Cu toate ca imi stricase seara tot am fost in club.laughing Am dansat toata seara, nu am stat deloc suparata si asta il durea.Imi arunca niste priviri de parca eu as fi cea vinovata. Apoi, cand sa plec el se saruta cu alta.Am zis ca mor dar nu am facut nimicsad. Timp de 3-4 zile nu am vb unul cu altul.Tot el m-a sunat sa ma intrebe daca imi este dor de eloh go on ca vrea sa ne vedem, iar eu l-am refuzat.
si ma tot suna in fiecare seara asta pana cand i-am zis eu ca sa ne vedem ca si mie imi este dor de el si etc. Chestia este ca nu am putut sa ma intalnesc cu el cand dorea el si chestia asta l-a enervat maxim. Mi-a spus ca am scazut in ochii lui, ca nu ma tin de promisiune[nu. i promisesem] si multe altele. A fost o discutie mai aprinsa si s. a terminat cam urat. I-am spus ca nu il mai caut sa isi vada de viata lui si i-am inchis telefonul in nas. Chestia este ca acum este foare indiferent cu mine si ma omoara chestia astacrying. Il vreau inapoi dar nu stiu cum sa procedez:-

Răspuns Câştigător
| anonima9876 a răspuns:

Pff eu cred ca nu prea merita, mai bine fa-ti un alt prieten si fa-l gelos.Eu una asta asi face pentru ca mie baietii mi-au facut atatea incat nu mai am incredere in niciunu, de la cine ma asteptam mai putin ala mi-a dat viata peste cap si toti sunt la fel, barbatu este si va ramane barbat niciodata nu se va schimba.El probabil vroia numai o aventura cu tine si a vazut k ai luat-o in serios si s-a cam speriat si l-a durut atat de tare indiferenta ta dupa ce tia trimis mesaju de despartire incat s-a combinat cu alta numai ca sa iti faca tie in ciuda si acum ce vrea sa fi uh la cheremu lui, numai cand vrea el? Nu, uh arata-i k nu e unicul baiat din lumea asta, k nu totul se invarte in jurul lui si nu face greseala sa il cauti uh din nou, uh continuati viata intr-un mod normal cum faceai si pana acum, poti sa iesi cu prietenele si prietenii in acel club unde este el dj si arata-i k chiar nu-ti pasa chiar daca uh poate pe dinauntru mori sa fi langa el. Crede-ma k dac intr-adevar vrea ceva serios cu tine si nu vrea decat o aventura o sa te caute si o sa isi dea interesu no o sa astepte el un semn de la tine o sa vina singur, da uh trebuie sa faci ca si cum nu l-ai vedea.Asta este parerea mea personala sper ca te-am ajutat big grinbig grin:

Răspuns utilizator avertizat
| anonima9876 a răspuns (pentru AskVlad):

Hai sa zicem ca ai si uh dreptate k nu toti sunt la fel, dar majoritatea va place sa va bateti joc de fete, cum mi s-a intamplat mie odata imi tot vb el de incredere si pana am ajuns sa ma incredere in el ca dupa cateva zile cand trebuia sa ma intalnesc cu el sa vina cu alta de mana si fara sa ma bage in seama.Barbatii in general cauta de la o femeie sa o bage in pat ca dupa sa o lase. Poate o sa zici ca nu toti gandesc asa, dar majoritatea, cel putin cu care am avut eu de a face asa a fost si asa s-a intamplat si care nu au obtinut ce au vrut de la mine mau lasat.Si ai dreptate cand zici si de femei k si ele mai inseala, dar ele inseala cand persoana de langa nu-i ofera ceea ce are ea nevoie ceea ce isi doreste laughing)) Ma rog eu mi-am exprimat punctul de vedere sper ca nu team suparat prin afirmatiile meletonguetongue

Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Vai cum poti pune suflet acolo unde nu merita!
Tu nu vezi ca el se joaca cu doua,iar tu esti a doua?
De ce te umilesti fata de tine si iti faci rau singura?
Asa putin te iubesti?
Omul asta,baiatul asta,nu respecta nimic,este egoist si tupeist,le-ar vrea pe toate,e ca un caine hamesit care are prea multe halci de carne in jur si,innebunit,nu stie din care sa muste prima,asa ca musca din toate!
Hai sa acceptam ca, printr-o minune, reusesti sa-l faci al tau.De fapt,asta e cel mai simplu lucru,ajunge sa-l cauti,sa-i gadili orgoliul personal rugandu-l,sa te injure de doua ori si, gata, va fi iar al tau.Si al celeilalte si al inca uneia!
Stii cata durere iti va provoca relatia asta?
E DJ,in doua zile,va gasi alta pe care s-o sune,s-o duca la mama lui,sa-i spuna ca e plecat din oras fiindca se va vedea cu tine si tot asa, va jongla mereu cu toate, fara sa se stabileasca vreodata la una!
Te sfatuiesc sa-l uiti.
Pentru binele tau.

| Yaguar a răspuns:

E dj in club si multe din persoanele care acolo se distreaza isi doresc doar o noapte. Si el stie de aceasta, la inceput a crezut ca vreai doar o noapte dar dupa putin timp chind a vazut ca nu e chiar asa, nu vreai doar o noapte, sa ghindit ca sa nu-ti fringa inima mai bine sa se opreasca ca cu chit mai tare o sa intrati in relatie cu atit mai greu o sa-ti fie sa il uiti. Corect a facut se vede ca nu iubeste sa se joace cu sentimentele altora. A spus ca ai scazut in ochii lui, poate credea ca esti o fata cum se cade (nu ca majoritatea din cluburi), iar dupa ce ai dansat toata seara in club, poate si din alte motive a vazut ca nu esti chiar asa de cum se cade cum tea considerat la inceput. Te suna in fiecare seara poate sa ghindit ca trebuie de inceput o data si o relatie normala cu o fata cumsecade (Am scris poate a dortit dar nu am scris precis a dorit, ce are in cap deja o sa intelegi chind o sa mai comunici cu el).

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Anonima 9876, ai patit atatea de la aieti pentru ca nu mai cun pe mine, altfel nai fi scris partea aiawinkingtongue. De accord cu anonima 98, nu merita, dar solutia cu gelosu e pentru copii draga mea, dc sa te agiti sa-l faci pe el gelos, simtete bine langa altu daca e sa fie gelos e, oricum no sa fie nimic intre voi deacu asa ca ce rost are gelozia. Alege altu darga si ia-o de la capat. Sunt baieti destui, la ce sa plangi dupa unu\una. La fel si la baieti, intr-un studiu facut cu cativa ani in urma so dovedit ca sunt cate 3 fet pentru fiecare baiat tongue deci, carei graba tongue