| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, prieteni am nevoie urgenta de un sfat, o sa incep cu inceputul.Eu sunt la facultate si sunt sefa grupelor ceea ce inseamna ca, chiar daca vreau chiar daca nu,cunosc toti colegii deoarece trebuie sa le dau cursurile la cei care nu vin. In aproprierea sesiunii, m-a sunat un baiat,pentru cursuri, el nu a venit deloc la facultate, deci nu l am cunoscut pana in sesiune, i am spus unde sa ma gasesca in facutate sa ne inatalinm sa ii dau cursurile, ne am intalnit, i le am dat,apoi, pe parcurs, el venind la examene, a inceput sa ma caute, adica, imi dadea mesaje inainte de fiecare examen ma intreba cum ma simt, sau,imi dadea mesaj sa imi spuna ca am fost frumoasa azi la facultate, imi spune simpatico, etc. Intr o seara mi-a dat mesaj sa ma intrebe daca adorm devreme, si daca vreau sa ne vedem sa dam o tura cu masina, dupa ceva ore mi-a dat mesaj si a zis ca a intervenit ceva si o lasam pe maine. A doua seara, am iesit, am vorbit, m-a intrebat de foste relatii, daca am iubit, si imi tot facea ochi dulci, mi-a propus sa merg cu el sa facem skydiving, m-a intrebat ce fac in vacanta de dupa sesiune si ca ar vrea sa ma ia cu el in orasul in care lucreaza, am vorbit despre multe lucruri si nu am facut alt ceva decat sa ne plimbam cu masina prin tot orasul, oricum, cand am ajuns acasa aproape de dimineata, mi-a dat mesaj sa imi spuna ca a ajuns acasa si s-a pus in pat si se gandeste la mine. Oricum, la urmatorul examen, a venit si m-a pupat pe frunte, m-a luat in brate, o colega mi-a spus ca se tot uita dupa mine cand nu sunt in preajma. El se comporta foarte frumos doar cu mine, adica pe celelate colege nici nu le baga in sema si pe mine ma ia in brate si ma pupa de cate ori ma vede, si chiar nu stiu ce sa cred pentru ca el, cum sa spun e foarte important si toata lumea il cunoaste, se imbarca doar in costum, schimba masinile ca pe sosete, azi vine cu Mercedes, maine cu Audi, poimaine cu Land Rover si nu stiu ce sa cred pentru ca am inceput sa ii dau si eu mesaje cum imi dadea el si el a incetat sa ma mai caute in schimb la facultate se comporta foarte frumos si astazi mi-a facut o faza, aveam examen si trebuia sa inceapa in 5 minute si eu imi propusesem sa nu l mai caut dar daca am vazut ca in 5 minute incepe examenul, mi-am facut griji si l am sunat, el mi-a spus ca este acasa si ca a uitat, eu ma tot rugam de el sa vina, el tot zicea ca nu poate ca pana gasesste loc de parcare, ca nu vine etc, in timp ce vorbeam cu el la telefon m-am intors si el era in spatele meu, m-a luat in brate, m-a pupat pe obraz si am intrat la examen, el a plecat mai devreme iar eu cand am iesit l am sunat si mi-a spus ca vorbim pe seara ca poate ne intalnim, am asteptat si nu mi-a dat nici un mesaj, nu am rezistat si i m-a dat eu, l am intrebat ce face, m-a intrebat si el, a mai zis ceva si atat, nu a zis nimic de iesit, nu stiu ce sa cred si ce sa fac deoare ce toata lumea imi spune ca ii place de mine dar nu ma mai cauta, doar la facultate, ce sa fac?, m-a facut sa imi placa mult de el

12 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Dar tu pe el îl cauţi?

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil are 1 sau 10 iubite cu care se distreaza in afara facultatii, iar cu tine se comporta clar foarte bine doar la facultate, pentru ca doar acolo are nevoie de tine si cred ca stii motivul clar, de ce ar avea nevoie.

| mihai69 a răspuns:

O fi un simplu dealer auto, te-ai gândit la asta?
Lasă-l în steaua lui, nu are rost să pierzi vremea cu din ăștia!

| Aria1234567810111 a răspuns (pentru mihai69):

Nu e dealer auto, tatal lui este un om important in politie, il cunoste tot judetul, el mai e si la medicina, mai are putin si termina, de cand a terminat liceul e in Parlament, si nu e aruncator cu privirea pentru ca are tot felul poze de la diferite sedinte si conferinte de presa, din Afganistan, cu presedintele si diferiti ministri

| mihai69 a răspuns (pentru Aria1234567810111):

OK, nu e; dar se poartă ca atare. Deci concluzia rămâne: lasă-l în ale lui. În continuare nu cred că ar trebui să faci vreun plan de continuare a „relației" cu el, mie mi se pare că nu prea trăiți în aceeași lume.

| Emilian65 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el si vezi daca te vrea sau nu. Poate ca se comporta frumos cu tine din cauza ca l-ai ajutat cu cursurile pentru facultate.

| sofisis a răspuns:

Step back. Serios. Nu il mai cauta. Din ce observ din secunda in care ai inceput sa il cauti, el a batut in retragere. Asa ca fa la fel. Se numeste oglinda sufletului aceasta tehnica. Adica imiti tot ce face el. Risti ca, continuand asa, sa il faci sa se plictiseasca.
Si daca te intreaba de ce nu ai mai dat nici un semn ii spui scurt si sincer: daca am vazut ca nu prea dau de tine, nu am mai insistat. Nu imi place sa fiu ghimpe.

| Emma30555 a răspuns:

Cred ca si a dat seama ca il placi, poate totusi mai are si pe altcineva sau mai multe daca zici ca e un baiat asa de placut. Sfatul meu este sa il lasi pe el sa se apropie, nu cred ca e genul timid care are nevoie sa ii dai tu semnale, doar daca ai un comportament neutru si nu isi da seama daca il placi sau nu dar cum am mai zis cred ca realizeaza totusi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai plictisit cu romanul tău. Tu îl vrei ca îți place sau ca are Mercedes landrover și audi?

| Aria1234567810111 a răspuns (pentru anonim_4396):

Citeste cu atentie inainte sa raspunzi! Nu e obligatoriu sa raspunzi, daca te plictiseste nu citii. Ideea era ca imi place de el si el da semne ca ii place de mine dar bate in retragere si nu stiu daca sa il cred sau astea sunt jocuri pentru un baiat ca el. Cum spuneam, mai bine nu raspunzi daca ai de gand sa fii pe langa subiect!

| Wilma a răspuns:

Nu e treaba ta sa le dai cursurile. E treaba lor sa vina la cursuri. Sau cel putin asa functiona la mine.

| Katrina1121 a răspuns:

Salut!
Parerea mea e ca ar trebui sa iti faci curaj si sa discuti cu el asta. Cel mai bun raspuns pentru comportamentul lui ti-l poate da chiar el. Daca chiar a inceput sa iti placa baiatul merita sa incerci. Niciodata nu stii ce se poate intampla :*