| anonim_4396 a întrebat:

Hello there. nici nu stiu cum sa incep. In principiu, eu sunt Leo, am 15 ani and I fell in love...
Totul a inceput acum 1-2 saptamani, cand s-a intamplat sa avem acea perioada in timpul scolii cu mai multe zile libere...
In acea duminica, tata, a vorbit cu colegul sau de la serviciu sa iesim toti intr-o intalnire si sa ne plimbam seara prin Piata Unirii, sa vedem si noi cum a fost impodobita zona.
Initial, nu voiam sa ma duc, insa mi-a zis ca vine si fata sa, asa ca am zis. de ce nu? Mai descopar si eu niste lume big grin
Asadar, dupa ce ne-am "reunit" in Piata Unirii (OOHHH), am intalnit-o pe Angi, subiectul acestei intrebari. Am simtit ceva ce nu am mai simtit la nici o alta fata cu [] care am mai iesit inainte. Pe langa faptul ca era frumoasa, mai era si inteligenta (aceste doua calitati vin mai rar impreuna). Nu sunt genul de tip care sa iasa cu cineva care arata bine fizic, dar care sa se piarda in detalii.
Dupa ce ne-am intalnit cu totii, ne-am despartit. Tata-mama, viceversa, si eu cu. Angi pentru 15 minute, de aici m-am convins. Desi eram coplesit intr-un fel, nu se vedea. In fiecare 5 secunde trageam un ochi dupa ea. nu puteam sa-mi dau seama daca ea isi da seama ca imi place de ea, desi cred ca a observat oarecum. Acelasi lucru din partea ei pentru mine, nu stiu.
M-am intors acasa, cu mintea rasucita dupa Angi, in acel moment nu mai puteam sa gandesc limpede, totul mi se invartea in jurul lui Angi.
Nu puteam sa mai suport la un moment dat, eram coplesit. Simteam nevoia sa vorbesc cu ea. Tin sa precizez ca sunt prieten bun cu tatal sau lol, chiar il aveam la Facebook, unde am gasit-o si pe ea. Am observat ca are pe undeva la 16-17 ani din niste poze, daca ar avea 16 nu m-ar deranja, pentru ca si eu sunt destul de matur pentru varsta mea. Daca are 17, mi se pare cam mult, adica mie mi-ar placea de ea in continuare, dar ar fi imposibil sa fim impreuna asa, imo, adica nu cred ca i s-ar parea ok.
I-am trimis cerere, nu a acceptat-o inca, probabil pentru ca nu m-a recunoscut (cred/sper)
Ce e sigur e ca vom face revelionul impreuna, pana atunci ma voi gandi si o sa decid daca sa imi incerc norocul.
De cand am cunoscut-o, am inceput sa ma duc la sala. Parerea mea e ca arat bine, nu vreau sa ma laud sau ceva, parere personala, doar ca cu putina sala, totul ar fi perfect. (~)
Cred ca asta a fost tot, apreciez cine a stat si a luat o monstra din experienta pe care o am in momentul actual.
Ce as vrea. niste sfaturi gen, daca relatia ar merge la o diferenta de doi ani, cum as putea sa o impresionez data viitoare cand ne vedem. ce ar trebui sa fac. ma rog. nu mai puteam sa tin in mine, vreau niste sfaturi, thanks.
N-as vrea sa vad reactii gen "nu ai altceva de facut." etc. am incercat sa o uit, gandindu-ma la posibile motive pentru care m-ar face sa o uit, si nu am reusit...

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Totul sta in atractia ta fizica daca te place va urma ceva daca nu asta e, parerea mea este ca nu te place si tu esti obsedat dupa ea si da aia nu-i iubire e dorinta sexuala las ca trece, apropo fetele aprecieaza muschi ca ele cauta protectie nu un bebe langa ele

| ObserveAndReflect a răspuns (pentru RAY):

Am precizat la un moment dat ca nu eram interesat de ea doar pentru ca arata bine, nu e neaparat dorinta sexuala. Si alegerea mea cu sala a fost pentru a ma "imbunatati". Nu sunt obsedat, daca n-ar fi ignorat sau ceva de genul, as fi lasat-o balta.
Mersi pentru raspuns happy

| Violleta2022 a răspuns:

Fetele se dezvolta mult mai repede decat baietii, asa ca, s-ar putea sa fiti de aceeasi varsta!
Nu uita, fetele nu-s impresionate de muschi cat sunt impresionate de ce-ti iese pe gura, deci, studiaza putin cartea de bune maniere si afla ce le place fetelor sa auda, ca sa stii cum o poti aborda, si mai ales cum sa te placa.
Vorbeste doar cand esti intrebat, ai rabdare cu ea, intotdeauna dupa ce te intreaba ea ceva, da-i si ei ocazia sa vorbeasca, fa-o sa se simta confortabil, evita sa nu folosesti cuvinte vulgare si incearac sa fii modest, inteligenta iese la suprafata ca uleiul, nu-i nevoie sa te dai in spectacol pentru asta!
Impinge un pic petrecerea de revelion, mentionandu-i mamei ca ti-ar face placere daca anul asta a-ti face impreuna cu x-ulestii si cu fata lor, care este draguta si inteligenta.
Sunt convinsa ca, dupa remarca asta, mama va face tot ce-i sta in putinta sa organizeze petrecerea si sa-ti faca o placere, mai ales daca si ei ii este draga fata.

| ObserveAndReflect a răspuns (pentru Violleta2022):

Apreciez. O sa iau in considerare.

| florinflorescu a răspuns:

Salut, ma bucur mult pentru tine. incearca sa fii tu insuti, daca vrei doar sa impresionezi, nu te va cumoaste si vei ramane cu impresia, ceea ce nu cred ca vrei. si spune ce simti, fete pun pret pe sentimente nu pe impresii, daca ar citi ce ai scris aici ar ramane masca si profund impresionata. te sfatuiesc sa ai tupeu si sa incerci, succes.

| Alinuca776 a răspuns:

Îmi place întrebarea ta sau povestea ta, sau orice ar fi asta. E drăguț ca un băiat să țină așa mult la o fata după doar o întâlnire să zic așa. Eu cred că relația ar merge si daca ea ar avea 17 ani pentru că în lumea noastră nu vârstă contează. Si DA NORMAL CA AR TREBUI SA ITI INCERCI NOROCUL. Nu ai nimic de pierdut, serios. Iar când te mai întâlnești cu ea, du-i o ciocolata sau ceva.
Bafta! :*

| Stefan2424 a răspuns:

Boss iti tin pumnii in seara de revelion. Si eu am 14 ani si sunt "fell in love". Doar ca la mine cumatra are cu un an mai putin, suntem din aceiasi scoala doar ca eu ma intalnesc cu ea destul de putin. Chiar si asa intotdeauana incerc sa fiu eu insumi si sa ma comport de parca as fi relaxat (ceea ce nu sunt). Oricum intr-o seara de revelion ai tot timpul cumetre. Aveti timp sa va cunoasteti foarte bine si sa legati o prietenie (nu uita ca inainte de orice relatie trebuie sa existe si putina prietenie, sa nu intri asa ca tauru ca o sa o deranjeze ). Sincer sa fiu in general mie foarte lene sa scriu raspunsuri altora dar tie ti-am raspuns pentru ca mie mila de tine, pentru ca stiu cum te simiti. Offffff... viata asta... Mult succes oricum!