| Denisadraguta a întrebat:

Hello TPU! Deci eu sunt cu un baiat de vreo 2 saptamani.La inceput ma intelegeam bine cu el,era totul bine dar de o saptamana a devenit foarte sufocant. Vrea sa stau toata ziua cu el,nu am timp de prieteni sau de mine, la ora 11 deja ma suna sa vada ce fac, daca ies afara cu el. Daca nu ies ma suna din 5 in 5 minute sa vada ce fac, sa vada daca urmatoarea zi ies.Il iubesc dar pur si simplu nu mai pot! Inteleg ca vrea sa fie grijului dar ma sufoca! Inainte era exact cum imi doream eu sa fie relatia noastra dar dintr-o dat nu mai pot sa fac nimic de el.Ce sa fac? Heelp!

7 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Nu`l iubesti in doua saptamani, simti ceva pentru el, dar nu iubire.

Daca tu vrei sa continui relatia cu el, singura chestie pe care poti sa o faci este sa vorbesti cu el despre asta! Sa-l iei usor, fata-n fata, si sa-i spui ca parca prea te suna asa des, si prea iti cere prea multe detalii.

Ca ai si tu nevoie de timpul tau, si ca nu ar strica sa fie mai retras putin, cum era" la inceput".

Oricum, nu`ti face griji, asa sunt toti la inceput, dupa se mai racesc. Dar vorbeste cu el, pentru orice eventualitate.

| lolly a răspuns:

Vorbeste cu el deschis.Nu orice baiat face asa ceva.Da, a intrecut masura dar s-a atasat de tine.Cine crezi ca ar sta sa-ti ofere atata timp si sa te sune asa des? Spune-i ca vrei putin spatiu, dar sa nu te inteleaga gresit, spune-i ca o sa iesi afara dupa ora 15:00 sau..na ca mai vrei sa stai si cu prietenii, ca mai ai treaba etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta, dar am rezolvat pana la urma.Mi-am facut destul curaj sa vorbesc cu el si sa-i explic ca este sufocant si ca am nevoie sa petrec si eu timp cu prietenii.La inceput s-a suparat, dar dupa a inteles.Totul tine de cui ii explici ca vrei sa ai mai mult timp pentru tine. Sper ca te-am ajutat.Pup :*

| stark47 a răspuns:

Poate ca nu este nimic in neregula cu el, ci cu tine. poate ca daca ai tine in alt mod la el, ti-ar place aceasta afectiune care ti-o arata el.insa vorbeste cu el despre toata aceasta chestie, poate va intelege si o va lasa mai moale.insa bucurate ca ai pe cineva in a carui minte esti prezenta in fiecare secunda din zi.

| TizZu15 a răspuns:

Spune-i sa o lase mai moale si sa nu te mai zapaceasca atat la cap.Succes!winking

| Antoonel a răspuns:

Probabil ca tine la tine si chiar vrea sa va vedeti zilnic. Totusi, daca te simti sufocata, incearca sa-i spui ceea ce te deranjeaza si sa aiba incredere in tine. Sunt baiat si recunosc ca si eu sunt la fel... poate din cauza lipsei de incredere sau gelozie. Succes:*

| ICHBalexnunu a răspuns:

Asa...la inceput e ceva normal, eu nu mas supara daca las iubi mult.
Fai si tu la fel, sau explica-i (intr un moment foarte romantic) ca sa suporte mai usor si trebuie sa inteleaga!