| Coco08 a întrebat:

Hello TPU. Nu cred ca am apelat unde trebuie, dar. as dori niste sfaturi. sad. Ma numesc Adrian, 20 ani, si. imi place de o fata. N-am avut decat o prietena pana acum, si aceea a fost in clasa 10-11. Sunt un baiat mai. timid, si am fost "ocupat" mai mult cu scoala. In fine. Vreau sa va spun ca, am contactat fata care-mi place, am iesit cu ea la un suc/ biliard, toate bune si frumoase, pana cand, dintr-o data n-a mai vrut sa vorbeasca cu mine. As vrea sa vorbesc cu cineva deschis pe tema asta (cu o fata) daca se poate, va rog. Imi puteti scrie un mesaj, pe TPU, sau ma puteti adauga pe skype: handbalistu_08. O zi buna.

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Imi place cum, in loc sa vina fiecare cu un sfat cat de cat util, aduc ironii cu carul.
Problema majora este cea de comunicare si de lipsa de experienta. Iti doresti sa fii cu cineva, si asta este normal, dar a fii cu cineva se limiteaza doar la un mut si-o muta care nu dorm singuri in pat ca sa le fie mai cald? Vezi ce-ti doresti de la o relatie si ce-si doreste si ea si discuta despre problemele astea. Vezi ce gusturi are. Arata-te interesat de ea si cele ce o privesc pe ea, si ii vei suscita interesul in privinta persoanei tale. Daca stai toata seara si dai cu batul in bile, in timp ce ea isi bea singurica sucul intr-un colt, sau in cel mai bun caz da si ea cu batul in bile, ii va fi totuna ca e sau nu cu tine, va considera ca ii pierdere de vreme si va astepta un tip mai interesat de ea sau macar de ce are ea.

Răspuns utilizator avertizat
| mont a răspuns:

Daca nu ai o situatie financiara foarte buna ar cam trebui sa iti iei gandul de la fete, nu merge fara bani multi. Daca o ai, trebuia sa ii faci un cadou scump si cu siguranta te mai cauta ea si a doua oara.

| Coco08 explică (pentru mont):

Situatia financiara nu este nici rea, nici buna, dar nu consider ca, o fata poate fi castigata doar printr-un cadou scump.

| mont a răspuns (pentru Coco08):

Printr-un cadou scump nu, dar prin mai multe da. Totul e sa simta ea ca ar putea profita de tine si imediat o sa te vrea. Apoi mai conteaza si sa nu fi foarte urat, sa stii sa te porti cu o fata. Dar principalul e tot banii sunt.

| BlackChocolate1 a răspuns:

Una din doua:ori nu ai stiut cand sa treci "la nivelul urmator"(cum spunea aici cineva) ori ea te-a considerat doar un prieten si daca ai incercat sa te dai la ea a vrut sa-ti dea de inteles ca nu te place mai mult decat pe un prieten.

| bobo37 a răspuns:

Te-a preocupat scoala e bine. da acum ce gata vrei sa dai la buci? PS imi place adresa ta de skype (am glumit)