| loadme a întrebat:

Hello TPU. recent am facut sex cu prietena, (cu prezervativ, desigur ) si nu vreau sa ramana insarcinata. am mers la farmacie am luat anti-conceptionale si o sa le ia. cat trebuie sa le i-a?, ce perioada?. o sa mai fie dureros cand o sa o facem a 2-a oara? ( am rupt himenul )

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La ce mai umbli dupa anticonceptionale daca ati facut sex cu prezervativ? S-a rupt sau ce s-a intamplat?

| loadme explică (pentru darrio2007):

Nu s-a intamplat nimic. doar sex. si cu prezervativ. mai trebuie sa isi ia anticonceptionale. asa zice mama. doar nu am " ejacuat " in ea.

| darrio2007 a răspuns (pentru loadme):

Nu e nevoie.Si mai ales anticonceptionalele nu se iau ca pe bomboane.Se prescriu dupa un control de catre medic.Ele fac bine dar si rau.I-ai spus si mamei tale de asta? Nu te-a certat?

| loadme explică (pentru darrio2007):

Ma intelege mama.

| darrio2007 a răspuns (pentru loadme):

Ok.Ai o mama foarte intelegatoare.Bravo.

| DeeaMarry a răspuns:

Nu se intelege prea bine in intrebare ce vreti sa cumparati mai exact: pilula de a doua zi(astfel incat sa fie sigura ca nu ramane insarcinata dupa ce s-a intamplat) sau anticonceptionale pentru a fi protejati datiile viitoare.
In ambele cazuri trebuie sa consultati medicul. Nu cred ca vrei sa vezi cum prietena ta se transforma pe zi ce trece intr-o balena(sau cine stie ce altceva grav poate pati). Stiu, am fost putin cam dura, dar vreau sa intelegi ca fara consultul unui medic si fara analize o sa ii mearga rau.
PS: Pilula de a doua zi se ia de maxim doua ori pe an.

| Rizer a răspuns:

Nu lua ma anticonceptionale mah! Pt mai multe nelmuriri citeste intrebarile mele.Alea trebuie luate in prima zi de ciclu, depinde ce fel de anticonceptionale, ca sunt cu intrerupere si fara intrerupere.Nu iti strica prietena pentru asta! Data viitoate o faceti tot cu prezervativ si gata si mereu cu prezervativ.Mai sunteti foarte inculti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si plus de ce ati luat anticonceptionale asa de capu vostru? trebuia sa consultati un medic si el va dadea ce tip de anticonceptionale sa luati.

| loadme explică (pentru anonim_4396):

Nu am luat inca nimic. asa a spus mama, sa iau pentru orce eventualitate.

| Cosmotel a răspuns:

Anticonceptionalele le-ai luat si tu? laughing)

| loadme explică (pentru Cosmotel):

Nu`s gay ca tine laughing!

| Cosmotel a răspuns (pentru loadme):

Copile, inainte sa faci sex documenteaza-te. tongue

| loadme explică (pentru Cosmotel):

Imi pare rau ca nu sunt un "expert" ca tine laughing

| Cosmotel a răspuns (pentru loadme):

Din moment ce n-am ajuns in situatia ta, ma gandesc ca stiu mai multe decat tine, si n-a zis nimeni ca sunt expert. Macar invata termenii: ejaculez nu ejacuat.winking

| Rizer a răspuns (pentru Cosmotel):

Da,deci se vede ca e un copil de 14 ani care ahabar nu are ce este aia contraceptie!
Unii poate chiar au nevoie de ajutor si altii pun intrebari inutile aici, si poate de asta se si blocheaza si site-ul!

| Cosmotel a răspuns (pentru Rizer):

Ei gresesc si tot ei fac gura mare. laughing

| Rizer a răspuns (pentru Cosmotel):

Ei nici nu stiu pe ce planeta se afla si vor sa stie despre contraceptie!
Noroc ca nu a baut el comprimatele ca sa vezi ce masura de contraceptie avealaughing