| hellowordxD a întrebat:

Hello TPU,

Sunt un baiat putin timid si urmeaza sa am prima intalnire.
Ne cunoaste de mult timp, iar recent am inceput sa socializam foarte mult, pana cand ne-am indragostit unul de celalalt si patea buna e ca e reciproc.
Nu sunt foarte timid, adica sa ma pierd cu totul cand ma intalnesc cu ea, am simtul umorului si asta m-a ajutat foarte mult pana acuma, dar nu cred ca e momentul potrivit sa fac glume la prima intalnire. Cand trebuie sa-i spun ceva direct nu prea am curajul dar daca o fac printr-o gluma nu am nici o treaba.
Nu stiu cum sa ma comport la prima intalnire, si am nevoie de cateva sfaturi bune in ceea ce priveste acest pas din viata.

1. I-am spus ca o sa iesim in doi, undeva, nu i-am spus locatia, ea a acceptat, iar acum vreau sa-mi spuneti voi unde ar fi cel mai potrivit loc sa se desfasoare, tin sa mentionez ca am 19 ani si ea 18, deci nu vreau restaurante sau alte fite.

2. Cum trebuie sa ma imbrac, si ce lucruri sa evit pe cat posibil.

3. In functie de locatie, cum trebuie sa ma comport cu ea, ce trebuie sa povestim, cunoscandu-ne de mult timp nu prea mai am subiecte care sa nu le stie.

4. Cand sau care ar fi cel mai potrivit moment sa o sarut, de la ce subiect sa ajung la acel moment si cum procedez.

Am nevoie de ajutorul vostru, atat din partea undei fete cat si din partea unui baiat, din experienta proprie daca se poate.

Cel mai bun si potrivit raspuns primeste funda

Va multumesc mult

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cea mai indicata locatie in vederea unei plimbari este parcul cu alei si banci. Din cand in cand ar fi indicat sa va asezati pe o banca si sa stati cat mai apropiati, lipiti unul de altul. Restul va veni in mod natural, de la sine. Succes.