| anonim_4396 a întrebat:

Help! Acum 2 zile eu si prietenul meu cu care am fost 6 luni ne-am despartit.Motivul : eu eram geloasa iar din cauza asta tot ne certam pe tema asta si el s-a racit si a spus ca nu mai simte nimica pentru mine. In loc fie infidel mai bine ne despartitm.Eu il iubesc foarte mult crying vreau sa ne impacam si sa aiba din nou incredere in mine si sa ne fie bine.sad

Răspuns Câştigător
| Lollipop_2029 a răspuns:

Stii, intr-o relatie trebuie sa-i lasi si lui putin aer, daca intelegi ce spun. trebuia sa o iei putin mai usor. dar daca il iubesti incearca sa vorbesti cu el si explica-i ca tu erai geloasa pur si simplu pentru ca il iubesti si nu vrei sa-l pierzi dar nicidecum sa ajungeti sa va despartiti, si daca si el te iubeste oricum te va intelegehappy stii intr-un fel fetele pun mult mai mult suflet intr-o relatie si daca spui ca el nu mai vrea sa va impacati, inseamna ca intr-adevar s-a mai racit relatia dintre voi si ori sa mai lasati un timp, poate acum inca nu si-a clarificat gandurile, lasa-l un timp si dupa aia mai vorbiti. Daca nu, va trebui sa cauti alt Fat Frumos care sa te inteleaga si sa "aiba ochi doar pentru tine" sa nu mai ajungi si cu el in aceeasi situatie, ori sa o lasi tu mai moale (asa putin) te pup:*:* sper ca ti-am fost de ajutor

6 răspunsuri:
| ioana_6604 a răspuns:

Buna,
Aici nu este vorba de incredere, este vorba de voi doi si de personalitatile voastre.
Daca el nu te accepta asa cum esti inseamna ca nu te iubeste si nu poate sa se abtina de a nu vorbi si cu alte fete sau ar fi si o a doua posibilitate, poate tu ai fost prea enervanta l-ai controlat prea mult ca sa vezi daca el te inseala si el s-a saturat de astea si crede-ma aici se ajunge, prietenul meu a facut la fel ca tine si am ajuns sa nu mai tin la el adica am tinut ca la un amic sau frate nici de cum ca la un iubit si am fost cu el 2 ani jumate nu 6 luni iar daca el ti-a zis sa ca nu te mai iubeste nu mai are rost sa insisti pentru ca sant sanse sa se impace cu tine doar din mila si el sa vorbeasca si cu altele fara ca tu sa iti dai seama oricat l-ai controla pana o sa isi gaseasca o fata pe care o va iubi si cand o sa iti zica o sa suferi mai tare decat suferi acum.
Asa ca te sfatuiesc sa il uiti pentru ca perioada asta este scurta in care ai fost cu el si in maxim 2 luni il uiti mai ales daca iti gasesti un baiat care sa iti ofere dragoste si sa comporte frumos.
Sper ca te-am ajutat!
Pupici :*:*:*:*

| Obbsesive a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate! Eu te.as sfatui sa fii mai retinuta o vreme. Daca el inca te iubeste, se va intoarce la tine! Stiu ca suferinta e grea, dar in viata trecem prin toate si mai ales peste toate! Ai grija

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu il bate la cap, nu mai fi geloasa, lasa-l sa respire si acorda-i sptiu pentru ca daca il sufoci cu intrebari si banuieli si normal ca se departeaza de tine, incearca sa ii areti ca iti pasa dar cum au spus si cei de mai jos fi putin mai retinuta si incearca sa o luati de la capat, mult succes, sper sa se rezolve

| nico_3420 a răspuns:

Exact acelasi lucru l-am patit si eu, si de cateva zile mi-a cerut sa luam o pauza timp de o saptamana.Incearca sa il lasi in pace, si te va cauta el.Stiu ca e greu,dar incearca sa ai cat mai multe activitatii si nu te vei mai gandii la el. Dupa cateva zile eventual, daca vezi ca nu iti raspunde, incearca si dai tu un msg sa vezi ce mai face.Gelozia nu e buna.o stiu din proprie experienta.nu am avut niciodata motive sa ma indoiesc de el, dar asa e felul meu.sa fiu geloasa.si asta mia distrus relatia.Am avut atat de multe sanse incat ma gandesc daca dupa pauza asta va mai fi ceva sau nu.lasai timp, e tot ce pot spune.

| blackwoman a răspuns:

Faza este ca el chiar ma iubeste deci pentru mine a facut multe sacrificii.Nu a plecat in spania la lucru a ramas aicea pentru mine si am primit multe sanse ca ne'am mai despartit de cateva ori si tot el vinea inapoi la mine.In februarie cand ne'am despartit o saptamana eram foarte deprimata si nu stiam ce sa fac si ca si orice om prost fara minte am mers si am baut si am plans.Deci asta era programu meu mergeam sa beau si plangeam.La un party unde a fost si el eram cu prietenii eram foarte beata si am mers la el sa il salut si el nici nu a vrut sa auda de mine.A vazut in ce stare is si nu m'a bagat in seama. dupa o saptamana m'a sunat sa ne vedem pentru ca mama mea isi face griji pentru mine.Ne'am intalnit am mers la mama mea sa vorbim si toti 3 ne'am certat.Mai tarziu mama a iesit din camera si am vorbit eu cu prietenul meu si ne'am impacat si am promis ca totul o sa fie bine dar nu a fost.Si faza cu gelozia nu era ca vorbea cu fete care nici nu il cunosteau chestii de genu: ceo ce dragut esti nu vrei sa ne vedem sa ne "cunoastem" daca stiti la ce ma refer...adica la sex.si fetele alea nici nu il stiau...sau erau chestii de genu ceao ce dragut esti nu o lasi pe prietena ta balta si vi cu mine si o sa fim fericiti.Deci chestii foarte penibile dar pe mine ma scoteau din sarite.Iar azi am vorbit cu el la telefon.A vrut sa vada ce fac. happyAm tot vorbit si el la un moment dat zice ca pleaca in spania la lucru 3 saptamani in iunie. sad ce ma fac? eu vreau sa repar totul si mi se pare ca acum cu decizia asta va fi imposibil (a spus ca poate pleaca, nu este sigur) crying

| blackwoman a răspuns:

Am uitat sa zic.El a zis ca de la atatea certuri el nu prea mai simte nimica dar nu cred ca in timp asa scurt dispare tot ...parearea voastra va rog...am apelat la forumul asta sau ce naiba e pentru ca toti "prietenii" m'au lasat balta cand m-am cuplat cu el pentru ca el are un alt stil decat "prietenii" mei.adika nu se imbraca ca un rapper sau rocker sau chestii de genu si cum "prietenii" mei la fazele astea is foarte imaturi nu o vrut sa il accepte si aveau si o influenta rea asupra mea.happy