| anonim_4396 a întrebat:

Help fetelor... Sunt de ceva timp cu un tip pe nume Iuli! Totul a fost superb *chiar m-a cerut si de sotie* pana acum 1 luna cand i-am gasit niste mesaje cu de iubesc pe telefonui lui de la o alta fata! la cateva zile am ramas sa dorm la el, iar el i-a timis ei mesaj "a venit unchiu cu varamea pe la mine si nu pot vorbii, te sun cand pleaca". i-am citit conversatii pe mess cu diferite persoane in care le spunea ca este indragostit de o colega de la munca si nu stie pe care dintre noi sa o aleaga, ba mai mullt, prietenului lui celui mai bun i-a spus ca sta cu 2 "Andree"(amandoua ne numim asa) si ca e el mare gigolo! in ultima faza am surprins-o pe varasa vorbind la telefon cu sotul ei in care il intreba cine este in momentul acela la el, eu sau "moldoveanca"! acum chiar daca tin enorm la el, vreau mai mult ca oricand sa il fac sa sufere! stiu ca "razbunarea e arma prostului" si ca daca il iubesc pe cat ma laud il las sa fie fericit cu oricare dintre noi, dar eu nu vreau sa fie fericit decat cu mine! atat... sunt egosita stiu dar mi se pare normal la cate i-am indurat si la cat l-am asteptat si asa mai departe! vreau si eu niste sfaturi, si cateva idei va rog ca nu stiu de unde sa apuc si incotro sa mergsad

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Pai de ce nu vorbesti cu ell? De ce nu ii spui nimic? Intra tare in el sa vezi cum se pierde, cu amandoua nu poate sa stea. Tot va trebui sa aleaga.Asa ca nu il scapa din mana,si daca nu o sa mai vrea sa fie cu tine si o alege pe moldoveanca,nu il lasa in pace! Si sa stii ca nu e adevarata vorba razbunarea e arma prostului,din contra in situatii de criza razbunarea e cea mai buna. Fa ce simti! Si nu te mai lasa condusa de inima. In situatia asta ar trebui sa gandesti cu capul nu cu inima pentru ca si-a cam batut joc! Si va trebui sa faci si tu la fel. Doar asa o sa isi revina. si asta nu inseamna ca trebuie sa ii faci la fel, doar sa ii dai o lectie pe care sa o tina minte. Sper ca ti-am fost de folos si vreau sa iti mai spun ceva, ce mi-a ridicat moralul, un simplu raspuns de la un prieten de pe TPU : In dragoste si in razboi totul e permis! Asa ca, capul sus :* Bafta

| deyoo a răspuns (pentru LaLaLaLoveAlex):

Multumesc frumos! am vorbit cu el, am avut catva certuri pe tema asta, destul de apinse, dar pur si simplu l-a luat pe NU in brate si a spus ca discutiile acelea au fost niste copilarii de ale lui si acum ii pare rau ca a spus ce a spus! eu sunt sigura ca are pe alta si chiar daca stiu ca nu e bine si nu e frumos o sa il fac sa ii para rau! multumesc frumos de sfat:*

| LaLaLaLoveAlex a răspuns (pentru deyoo):

Pai chiar asa trebuie sa faci. Dar nu asa cum ti-a facut-o el. pentru ca apoi te va considera curva sau mai stiu eu ce.Fa cu cap tot ce faci!:*:*:*

| deyoo a răspuns (pentru LaLaLaLoveAlex):

Nu ca nu ma caracterizeaza stilul lui... o sa am grija ca el sa remarce in fiecare moment ca ma poate pierde.

| LaLaLaLoveAlex a răspuns (pentru deyoo):

Imi place cum gandesti!

8 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Spui ca neaga? adica te minte pe fata.hm`.pot sa-l numesc nesimtit, tupeist.parerea mea e ca a cunoscut pe alta si nu mai tine la tine.sau mai tine putin si nu stie ce sa faca.sa stea cu cea nou cunoscuta sau cu tine cu care e mai de mult.eu zic sa terminic u razbunarile.pur si simplu` daca te suna ii spui simplu "de maine sa nu ma mai cauti" si`l lasi asa in aer.si ar trebui dupa aceea sa incerci sa-l scoti de tot din mintea ta.stiuca ce`ti spun acum e dureros.dar eu cred ca asta e lucrul cel mai bun si cel mai intelept.succes in a lua o decizie.

| MonicutZZa a răspuns:

Pur si simplu treci mai departe. Nimic nu-l va durea mai tare decat sa-i demonstrezi ca poti trai si fara el dupa ce a vazut cat de mult te consumi. Pune-te pe tine pe primul loc. Nu are niciun rost sa ramai cu un om care te raneste atat de mult. Cu siguranta meriti mai mult de atat, un barbat care sa te iubeasca si sa te respecte. Nu e vorba despre el fiind fericit cu tine sau cu altcineva, ci mai degraba despre tine, daca ai mai putea fii fericita cu el daca ati trece peste asta cumva. O relatie sanatoasa se bazeaza pe incredere, iar tu nu cred ca ai mai putea avea incredere dupa toate astea si nici n-ar trebui sa ai. Ma indoiesc ca nu ar profita de increderea ta...
Succes si sa fii iubita :*

| LordCronos a răspuns:

Cred ca ai calcat cam prost citindu-i conversatiile. Acest lucru nu este normal. Este incalcarea intimitatii. Daca te iubeste se va intoarce te va alege pe tine. dar daca nu. viata merge inainte. Iti cauti pe altcineva. Fii indiferenta cu el si vezi daca va reactiona la tratament. Nu-i raspunde la telefon si alte d'astea.winking

| deyoo a răspuns:

Ps. ceradu'i explicatii normal ca a negat totul, spunandu-mi ca sunt niste copilarii de ale lui, si mistouri cum fac baietii intre eibig grin