| ralukbz a întrebat:

Help me! Deci sa o iau cu inceputul. Vara trecuta am cunoscut un baiat, ma rog il cunosteam de mai mult doar ca nu prea vorbeam. El este din alta tara, vine la bunici vara o luna. Si cum spuneam vara trecuta m-am indragostit de el dar nu am avut curaj sa-i spun si din cate am auzit si lui i-a placut de mine. Eu acum sunt in alt oras la mama. Pot sa aleg ce sa fac sa mai stau aici sau sa ma duc inapoi acasa sa vorbesc cu el. Tin sa mentionez ca un timp am crezut ca nu imi mai place de el dar a vorbit mama la telefon cu mama lui si cand mi-a zis am simntit ca iau foc. Oricum pe parcusul anului am avut 4 relatii serioase dintre care 2 cu baieti la care am tinut.
Voi ce sfaturi imi dati? Ce sa-i spun cand o sa-l vad? Sa folosesc un "Hei ce faci?" Si chestii din astea? Sau daca el va fi indiferent tot pe faptul ca pleaca inapoi sa ma dau la fratele lui? Sau ceva sa-i stânesc interesul? Pentru ca vara trecuta fratesu mi-a zis ca ii place de mine dar nu vrea o relatie la distanta.

6 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!

Dacă vrei să stârnești interesul unei persoane o poti face printr-un comportament elegant și educat. nu dându-te la fratele lui straight face

O zi frumoasă! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, ti-ar placea sa te intalnesti cu el numai vara? ( avand o relatie la distanta) Sau sa ai o relatie doar de o luna? Pentru o vara. In plus nu mai este o relatie odata ce nu e langa tine nu? Cele la distanta si asa nu rezista...ai vrea sa astepti un an ca sa il vezi vara pentru 30 de zile? Nu stiu.mi se pare mult prea ciudat. Ai putea sa ii spui ca il placi ca sa iti iei o piatra de pe inima si ca sa nu iti mai ascunzi sentimentele :3 Dar, parerea mea este ca mai bine nu... :*

| stark47 a răspuns:

Poti incepe printr-un clasic "buna" daca te place, il placi, e mai mult decat destul.restul va decurge natural

| suntZeu a răspuns:

Chiar daca iti place de el, iti dau un sfat simplu, sti vorba aia sa nu fugi dupa tramvai si femei/barbati? O sa vina alti baieti si mai frumosi si care sa te vrea si mai mult, nu fa atatea compromisuri pentru ca s-ar putea sa ai o neplacere

| Watermelon99 a răspuns:

Spune-i adevarul asa e cel mai bine...tu te vei descarca si el poate mai exista o scanteie. Numai sa nu fii scaitoare din prima fii calma, linistita si totul o sa fie binewinking te vei simti mult mai fericita cand ii vei spune totul.

| fanuldinamo a răspuns:

Ar trebui sa ii spui cat mai poti