| WzzerNAme a întrebat:

Este mai complicat sad Daca aveti timp sa ma ascultati. Eu, in iarna, am fost cu un baiat o luna. Apoti m-am despartit de la datorita faptului ca toata lumea zicea ca sunt fraiera ca sunt cu el si nu mai suportam. Dar mie inca imi placea de el. Am mai vorbit, iar in vara i-am zis ca il plac si l-am intrebat daca vrea sa fie cu mine. A zis ca e plecat mult vara si ca nu putem sa ne vedem si a zis ceva gen "mai vedem la toamna". A venit toamna, l-am intrebat si a zis ca sa vada ce fete mai sunt prin clasa. El statea in banca din fata mea, iar eu stateam in spatele lui cu o prietena. Atunci ea mi-a zis ca el i-a zis "Frate, asta m-a innebunit toata vara ca vrea sa fie cu mine..." si m-am suparat. Apoi nu prea l-am mai placut, dar m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, iar eu i-am zis ca da, deoarece nu stiam cum sa-i spun ca nu. Apoi, incetul cu incetul, a inceput sa-mi placa iar de el. Dar nu prea mai intra pe mess, nu prea ne mai vedeam, statea tot timpul cu baietii. Si ma tot ruga sa merg cu el intr-o pauza in parculet. Eu ii spuneam ca nu vreau sa ne vada cei din clasa, fiindca vor reactiona ca si in iarna. Nu stiu sigur, dar cred ca a crezut ca nu vreau sa merg. Si apoi, intr-o seara pe mess, vorbeam, si mi-a zis ca a fost tare cu cateva seri in urma cand a jucat adevar sau provocare cu niste prieteni. L-am intrebat ce provocari a avut si mi-a zis ca s-a sarutat cu o fata, care intamplator e cea mai buna prietena a mea, la o provocare. Atunci m-am enervat. Adica, noi nu ne-am sarutat inca si tu te saruti cu alta?! (nu i-am zis asta)... Si a zis ca e ceva ce "tine de curaj". I-am spus ca eu nu as face asa ceva si el mi-a spus ca sunt lasa. I-am spus ca nu imi pasa de ce zic altii despre mine, si el a zis: "A, da? Dar iarna trecuta iti pasa?" si eu tocmai ii scriam cand a venit mama si a facut o criza ca de ce nu e ordine in camera. De atunci nu am mai vorbit cu el. Eu sunt destul de suparata, dar cred ca si el. Nu stiu ce sa fac. O sa ne despartim? sad broken heart

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mia999 a răspuns:

Am impresia k lui nu ii pasa delocccsad din cele spuse de tine...e ceva gen baietas de cartier, tupeist.etcsad.poate ca acum te trateaza cu atat indiferenta deoarece...el te-a iubit mult,atunci si avea mai mare nevoie de tine,si l-ai parasit. uite un sfat.happy

inkearka sa vorbesty cu el, sa va intalniti, sa fiti voar doitongue
baftaaa!:*sper ca te-am ajutat

| Lunetta a răspuns:

Buna.
Pff...
Pai o iau cu inceputul. AI spus ca tie nu-ti pasa de ceea ce zic ceilalti despre tine/voi. Atunci de ce te-ai despartit de el iarna?
L-ai rani tin orgoliu,fiindca na, baietii sunt mai orgoliosi de fel, abia le intrii in voie rolling eyes.
Daca tie-ti place de el,nu ar trebui sa-ti pese de ceea ce zice lumea, ca tu esti intr-o relatie cu el,nu lumea.
Si cu prietena ta (cea mai buna)...Ea nu stia ca tie-ti place de el sau ca esti deja cu el? Eu cred, ca trebuia sa te respecte din privinta asta, ca nici ei nu i-ar placea sa faci si tu o asemenea provocare. Si mai cred ca prietenia e mai sus de orice provocare.
Pff.e naspa ce i-a zis in clasa. Poate nu tine la tine sau e inca ranit in orgoliu...
Apropo, nu inteleg, iti e rusine sa te afisezi cu el de frica a ceea ce va spune lumea? Hm...
Ai trei variante:
1. Vorbesti cu el fata in fata,spune-i sentimentele tale,si provocarea aia, si spune-i sa-ti spuna ceea ce simte pentru. tine.
Daca nu te mai place, lasa-l, fiecare de drumul lui.happy
2. Iti iei o perioada de timp, o pauza sa vezi ce face, si il tratezi cu o oarecare indiferenta.happy
3. Te desparti de el sau continui sa suferi fiind cu el.
Mai mult as face prima varianta, si daca nu ar merge, pe a doua m-as baza.happy
Succes.happy