| dedesh a întrebat:

Buna tuturor. vreau sa va cer si eu parerea.ieri m-am despartit de prietenul meu(dupa 2ani jumate de relatie)faza a fost ca el a lucrat de noapte, iar ieri cand m-am intalnit cu el era obosit. i-am zis ca nu voi sta mult pentru ca trebuie sa plec la tara cu ai mei(am stat cam vreo ora cu el, ca m-au sunat ai mei)si el s*a bosumflat. dupa ce am plecat, mi-a dat mesaj cu "adio"si apoi mi-a zis ca se simte tradat de mine. l-am intrebat de ce dar nu mi-a raspuns.nici la mesaje, nici la telefon.

stiu ca tine la mine, si eu tin la el, dar e foarte oroglios si incapatanat. ce credeti ca ar trebui sa fac? as vrea sa-l las o perioada, sa vad daca simte nevoia sa fie cu mine, dar mi-e ca poate isi gaseste pe alta.va rog, dati-mi niste sfaturisad

multumesc!

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

O parere mai dura... dupa 2 ani jumatate de relatie ceea ce spui tu nu prea se poate intampla.Adica sa se supere asa pe tine. Poate s-a plictisit iar faptul ca tu ai plecat dupa o ora, ma rog, e doar un pretext. E o vorba, timpul le face pe toate, ai rabdare si vezi ce vrea ce face, sau pur si simplu intreaba-l direct ce vrea. Vrea sa mergeti inainte sau da cu piciorul la tot ce a fost.Motivul pentru care s-a suparat nu exista parerea mea. Vorbiti sincer.Atat.Bafta!

| monyk a răspuns:

BUna, cam ciudat comportamentul lui, totusi dupa atata timp de relatie ma gandesc ca il cunosti si stii reactiile lui.
Nu cred ca e un motiv de despartire, poate a fost oboseala de vina sau pur si simplu a avut o stare de dispozitie mai proasta, sau poate ceva scartaie in relatia voastra si asta tu trebuie sa stii; poate a intervenit si monotonia in relatie.
Daca l-ai sunat, i-ai trimis mesaje si el nu ti-a raspuns, atunci nu il mai cauta. Ocupa-ti timpul cu ceva si gandeste-te ca daca ii pasa de tine, te cauta el fara indoiala.
Lasa-l sa ii treaca supararea, daca cumva trec cateva zile bune si el nu da niciun semn de viata, atunci contacteaza-l tu, dar nu insista.Nu trebuie sa te umilesti pentru. el mai ales ca nu ai gresit cu nimic.
Lasa-l sa isi vada purtarea si sa mai lase si el din orgoliu cand e vorba de tine.

| cornel a răspuns:

Lasa-l o perioada 2 3 zile nu stiu.si vezi ce se intampla. dar gandeste-te la elhappy. incearca sa ii mai trimiti cate un mesaj cu ''te iubesc sa stiihappy'' poate te cauta si elhappy. incearca nu iti pierde sperantahappy

| PisssiMicc a răspuns:

Eu spun sa te desparti cateva zile de el ( 3, 4 zile) si apoi sa ii trimiti o scrisoare anonoma si sa-i spui sa va intalniti. si acolo sa il intrebi de ce te-a parasit si nu accepti un nu.

| ala_9905 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa il lasi, sa vezi daca vrea sa va impacati sau nu. ideea e sa nu il stresezi cu telefoane si mesaje. lasa-l in pace sa va veni singur inapoi, daca nu, inseamna ca nu te meritawinking