| adinalove a întrebat:

Sunt cu un baiat de un an si ceva si la inceput nu a fost cine stie ce relatie serioasa. iar noi pe parcurs ne-am indragostit unul de celalalt fara sa ne dam seama.si am inceput o relatie serioasa si era totul bine pana acum ceva timp cand ne certam de la prostii cum ar fi; de ce mi-a trebuit mie facultate la zi? si de ce nu am ramas sa strang niste bani in germania si sa ne fie bine la amandoi, el facea bani pe o parte eu pe alta parte si ne cladeam un viitor incet incet dar eu am vrut chestia asta dar faza a fost cu parinti mei si a trebuit sa ii ascult...si eu ma plangeam ca mereu raman fara bani de asta mi-a zis asa, acum ne-am certat prea tare pentru niste vorbe spuse de prieteni lui care nu sunt adevarate si nu stiu ce sa mai fac sa poata sa aiba incredere in mine el ma iubeste prea mult si o zis ca nu poate sa aiba pe altcineva si mereu a auzit vorbe de mine aiurea ca orasul unde stau eu e foarte mic si se vorbeste mult aiurea si ma mai gandeam la mai multe ca mereu prieteni lui imi ziceau ca ce vezi tu la iulian si eu le spuneam tot pentru mine e universul meu pentru ca eu il iubesc nu ma intereseaza de ce spune lumea de el dar el...nu mai are incredere in mine pentru niste faze ce le am facut eu in trecut dar nu inteleg de ce? pentru ca chiar nu aveam treaba cu el? nu stiu ce sa mai fac el acum vrea o pauza si sa imi faca si el mie "cica" rau si sa nu mai lese de la el pentru ca asa cum zice el, el mereu ma iertat si sa intors la mine pentru ca ma iubea, dar acum mi-a zis ca ar parea prea fraier daca iar ma iarta fara sa faca si el ceva ca sa ma doara si pe mine. iar eu am sa plec peste o saptamana in germania la munca pentru o luna si am sa ma intorc inapoi la facultate si atunci cand vin suntem din nou impreuna. dar mi-e frica de ce o sa aud cand vin acasa sa nu faca el vreo ceva sa ma faca sa il las eu pe el chiar daca il ador mi-e frica pentru ca eu chiar nu vreau sa iubesc pe nimeni in afara de el.nu stiu ce sa mai fac chiar ar trebui sa accept situatia asta ca sa aiba incredere in mine? nu stiu asa mi-a zis ca el vrea sa vada daca chiar asa de mult il iubesc precum ii zic si daca atunci cand vin acasa am sa il iert si am sa ma intorc la el

2 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Zici ca esti la facultate? pentru povestea asta de 2 lei si scrisul acesta,,[greseli de exprimate cuvinte legate etc etc ] nu pari sa fii decit in clasa 3a.hai lasa ne cu povestea ta de dragoste...inventeaza alta dar cu introducere.cuprins si final...

| anad a răspuns:

S-ar putea doar sa zica fara a avea intentia sa faca ceva care sa te supere. Tu trebuie sa ii spui ca il iubesti, ca ai incredere in el ca nd spune ca te iubeste, ca nu te va rani si ca nu va pune in pericol relatia voastra. Da, va trebui sa accepti situatia cu speranta ca va fi bine.