| vampiressa a întrebat:

Helpcrying. mi-a intarziat menstruatia 9 zile.crying. nu am niciun simptom de genu` greturi sau varsaturi. dar nu imi vine menstruatiacrying. ce ziceti? as putea fi insarcinata?sad

9 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Poate fi din cauza unei dereglari hormonale.
dar sex ai facut? daca da, dc nu ai avut grija sa te protejezi? daca ai facut sex fara sa te protejezi eu zic sa mergi la farmacie si sa iei un test d sarcina.simptomele cred ca apar decat dupa cateva saptamana d sarcina si nu le are fiecare femeie.asta daca am inteles eu bine!

| EUSIATIT a răspuns:

Poti fi insarcinata. pentru ca a trecut cam mult 9 zile. si fara simtome daca nu te ai protejat. Fa ti un control [eventual test]. Si alta data fii mai atenta.

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Menstra nu vine regulata.Mai asteapta, mie mi-a intarziat o luna si nu am fost insarcinata.Intarzie :]

| Drums a răspuns:

Daca te-ai protejat nu-ti fa grij.
daca nu te-ai protejat fa-ti grij.
poate fi vorba de o dereglare dar si de o sarcina.
ia un test de sarcina barza si vezi rezultatul.
salut:*

| IooMar a răspuns:

Stai linistita ca nu este nimic grav, daca nu ai facut sex nu ai cum sa fi insarcinata asa ca este doar o dereglare menstruala, daca nu iti este de ajuns fa un control ginegologic ca sa fi sigurawinking

| maiaaa ;x a răspuns:

Daca ai facut sex, da. Daca nu, e doar o dereglare hormonala. Oricum mai bine fa-ti un test de sarcina ca sa fii sigura. Unor fete le intarzie si mai mult de 9 zile si nu sunt insarcinate, probabil esti dereglata sau stresata (stresul fiind un alt factor din cauza caruia e posibil sa iti intarzie).
Succes happy

| narcis008 a răspuns:

Cum ai zis si ceilalti poate fii o dereglare hormonala la tine nu este obligaatoriu, ca menstruatia sa vina regulat daca ai facut dragoste neprotejat exista riscul sa fii insarcinata dar si daca ai facut protejat poti sa fii insarcinata. Cel mai bine du-te la un doctor ginecolog.

| aLLe_3826 a răspuns:

Daca nu ai facut nimic, poti sa stai linistita oh go on

| eu1998 a răspuns:

Ajutati-ma si pe mine! am 12 ani si mi-a intarziat ciclul de 6 zile! n-am facut s******! ce poate fii? ajutati-ma