| vampiressa a întrebat:

Help.crying. mi-a intarziat menstruatia deja 9 zile.crying. nu am niciun simptom de genul greturi sau varsaturi.sau ceva de sarcina.numai ca nu imi vine. ce ziceti? sunt insarcinata?sad

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca ai facut sex neprotejat, e posibil sa fi insarcinata, dar nu neaparat.Se poate sa fie vorba de o dereglare hormonala, sau sa fi racit la ovare, mai poate fi si din cauza stresului si alimentatiei.
Nu toate femeile au simptome de sarcina, mai ales ca simptomele pot veni fie dupa 2-3 saptamani, fie dupa 5 saptamani, sau chiar deloc, depinde de fiecare.
Fa-ti un test de sarcina, apoi daca iese negativ, mai asteapta putin, apoi mergi la medic ca o intarziere prea mare nu e deloc buna.

| Coynaka a răspuns:

Ar fi bine sa-ti faci un test de sarcina nu se stie niciodata ce poate fi poate ai o dereglare hormonala. Simtomele menstruatiei ti-a venit?