| anonim_4396 a întrebat:

HELP! Nu stiu ce sa fac. e un tip in liceul meu pe care il plac toate fetele...acum aprox. o luna am facut rost de ID lui. m-a intrebat el cine sunt si am vorbit mai multe (atunci mi-am schimbat si parerea despre el.inainte de a vorbi cu el, credeam ca e un infumurat). apoi am mai vorbit pe messenger cu el. mi-a zis ca sunt draguta si ca nu stie de ce nu s-a bagat in seama cu mine pana acum, imi cere web-ul mai mereu, vorbim tot felul de lucruri mai intime, la scoala ne salutam si ne pupam mereu(intr-o zi mi-a facut cu ochiullove strucklove struck). chiar nu stiu ce sa fac, as vrea sa fac eu primul pas pentru ca m-am saturat sa tot astept dupa el dar mi-e teama de un refuz. Voi ce credeti?

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Lasa-l pe el caci altfel vei fi ca toate celelalte fete din jur care ii cad la picioare ca mustele!

Ma intreb daca nu cumva cu ele vorbeste la fel, in asa fel incat sa le abureasca si pe ele!?!

Daca te place cu adevarat va veni el la tine!

soothe
| soothe a răspuns:

De refuzat nu te va refuza, insa iti scade "pretul"; deci daca te lauda si-ti zice ca esti draguta, nu mai e infumurat; am inteles!

| constantyna a răspuns:

"Un tip pe care il plac toate fetele" este un potential "Casanova", cu care nu te vei simti in siguranta si nu vei fi fericita, ci va fi o sursa nesfarsita de suparari.

| crysty08 a răspuns:

Incerca nai nimic d epierdut

| bubblesx a răspuns:

Asteapta sa fc el primul pasbig grin.Cine stie poate acolo in inimioara lui simnte ceva si pentru tinebig grin! Dar ai si mare grija sa nu te raneasca, Invital undeva, la un suc.si afla ce reactie are, cum e comporta. si daca nu face el "primul pas" fa-ti tu curaj si spune-i` tot ce simntibig grin.Conteaza ca acele semntimente sa fie pure si sincere si poate cine stie?: o sa vada el ce pierdedevil:*>big grin

| anducu a răspuns:

Incercarea moarte n-are! incearcawinking poate se va transforma intr-o poveste frumoasa de dragoste. a inceput sa te placa[reiese din ce ai zis tu].

Spune-i ca il placi, intraba-l daca si el simte ceva pentru tine. daca zice ca da tine la tine, sau chestii din astea, atunci propune-i sa fiti impreuna.

cine stie... poate deveni iubirea ta happy

si poate fi ceva fff frumos.

incearca! nu fi timida, rusinoasa.
dragostea merita totu'love struck

bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca nu fata trebuie sa il faca ci baiatulbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Soothe...eu nu am spus ca nu mai il consider infumurat pentru ca ma lauda...ci pentru ca este chiar foarte de treaba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa incerci asa la "plesneala" ca si cum vrei sa te distrezi si sa te simti bine. nu ai nimic de pierdut, dimpotriva cred ca vei avea o experienta frumoasa, insa la genul asta nu cred ca trebuie sa iti faci iluzii, asa ca ai grija cel mult poti sa traiesti momentul de care si el cu siguranta se va bucura din plinwinking