| anonim_4396 a întrebat:

Help.pls! Va rog vreau sa trageti o concluzie din ce va spun.Imi place foarte mult de un baiat nou de la mine din clasa. bine ca il stiu ca a fost la clasa alaturata.
Acum o saptamana. l.am rugat sa-mi traga un referat la imprimanta si m-a amagit ca mi. l trage, dupa ca nu poate ca nu stiu ce si pana la urma dupa ce am rugat o colega mi. a sps sa. i dau referatul sa mi. l traga la imprimanta.Si l.am intrebat de ce tocmai acum dupa ce mi la tras ea, iar el mi. a raspuns ca vrea sa ma tachineze.
Mai pe seara i.am trimis un mesaj gen: ce parere ai despre mine, si nu a vrut sa-mi raspunda de loc... pur si simplu a spus ca nu vrea sa-mi spuna.
Alt exemplu:azi la scoala in pauze ba imi punea piedica, ba vine la mine si se preface ca ma plesneste si chestii din astea.
Alta colega i. a pus piedica si era sa cada in nas, noroc de mine ca eram in fata lui si "a apucat sa ma ia in brate". In ora de desen si de geografie imi lua lucrurile de pe banca si dadea vina pe altcineva si vorbea tot cu colega care i. a pus piedica despre mine, ca vai ca iti place de Alexandra si chestii din astea dar el se stramba cand auzea de mine ca si cum de asta ma? si cand mai auzea chestii de genu imi spunea da nu ma mai atinge...
Ultimul exemplu la testul de la istorie eu am luat 8 si el 10 si a inceput sa rada de mine ca vai ca am luat nota mai mica decat el. Iar pe mess nu ma baga in seama.
1. Voi ce concluzie trageti?
2. Oare ma place?
3.Eu cum sa. i dau de inteles ca il plac?
Imi este frica ca daca afla sa nu inceapa sa rada, ca asa fac baietii din ziua de azi.sad. Multumesc anticipat. pup

Răspuns Câştigător
| Simoneel a răspuns:

Pfff, ce sa spun?! E un nesimtit, daca " isi bate joc de tine" Eu zic sa-l lasi in treaba lui, deoarece ca el sun 1ooo :* Tu ai grija de tine si nu-l mai baga in seama, pana la urma va veni la tine, singur. Ai sa vezi. Sper ca am ajutat. [ tine-ne la curent cu ce semai intampla.]

11 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Ii place de tine. nu-i spune ca il placi lasa-l sa se mai maturizeze tachineazal si tuh si ajungeti voi undeva pana l urmarolling on the floor

| elasexygagica a răspuns:

Pai baiatul invata bine, a luat 10 e smecher, te joaca pe degete, concluzie, fi indiferenta, sa il doara tarewinking si o sa se tina dupa tine ca un cateluswinking fa asta si nu vei regretalove struck

| AliceHappyGirl a răspuns:

E foarte imatur tipul...mai bine ti-ai indrepta atentia catre un tip care stie ce vrea de la viata, care e mult mai matur, care stie sa aprecieze o fata, care e de incredere. Succes!

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Da. cam rade deja de tine. daca e te place e inca un copil prin comportmentul sau iar daca nu nu te place. mai bine iti gasesti altu care sa tina la tine stiu ca nai sa vrei dar dp un timp vei intelege

| sebastyancuidiny a răspuns:

Imatur dar te place, ii e frica so recunoasca...de asta nu a spus nimic despre tine cand l-ai intrebat, dar el iti arata ca te place ca te baga in seama, piedici, cu testul... iar daca nu-i placea dea tine nu te baga in seama, daca il enervai iti dadea palme, nu se prefacea, just dai timp si incerca sa vb cu el, dar nu acum.mai lasa-l sa te tachineze sa-i faci jocu, eventual cand te duci la scoala du-te spre sa-l pupi and things, si dupa ce te pupa spune-i ceva gen "nebunulee" si fa o fata " smug ". O sa-ti zambeasca sau o sa rada, apoi o sa comenteze ceva.

| bonbonik a răspuns (pentru sebastyancuidiny):

Da bine poate ma place. poate nu, dar de cate ori vb cu el pe mess. ma expediaza repede... imi spune sa il las in pace. imi este frica sa nu isi bata apoi joc de mine daca afla k il plac. din clasa stie doar cea mai buna prietena atat. si nimeni altcineva crying

| logatcamembru a răspuns:

Te place...love struck si inca cat.love struck de acum in colo iti recomand sa nu mai vb cu el deloc.sa il ignori...si daca te place asa mlt o sa te int el daca vrei sa fiti in preuna.a si incearca sa-l faci gelos. noroc pwpwlove strucklove struck

| aryana1991 a răspuns:

Parerea mea? nu e normal la sa se comporte asa mai bine lasa-l in pace mai sunt baieti

| bonbonik a răspuns:

Da bine poate ma place. poate nu, dar de cate ori vb cu el pe mess. ma expediaza repede... imi spune sa il las in pace.

| catelushmik a răspuns:

Te place dar nu stie sa isi exprime ceea ce simte cu adevarat saaaaaaaau nu te place si nu te-ar vedea mai mult ca pe o colega

| TwistLemon a răspuns:

1)Daca iti face asemenea lucruri da de inteles ca nu te place sau asta vrea sa intelegi tu dar eu te-as sfatui mai bine sa nu al mai bagi in seama pe acel baiat pentru ca nu ar avea rost si daca ar fi sa fie cu tine te`ar juca pe degete cum ar vrea el dar eu al cunosc si nu i`ar sta in fire sa faca asa cevalaughing))
2)Si sigur nu te place deoarece se vede din comportamenthee hee
3)M`ai bine i`ai spunse sa termini odata cu balamucu asta pentru ca nu este binewinkingtongue...