| anonim_4396 a întrebat:

Help. Sunt cu un baiat de...ieri si parinti mei nu stiu. de fapt doar eu el si inca 2 copii stim. nu vreau sa mai stie altcineva pentru ca o sa spuna la altii, si tot asa aude diriga sau mami ori tati. nu stiu ce sa fac. Eu nu am mai avut un iubit, si + ca trebuie' sa o mint si pe mama. de cand cu el am cam scazut la scoala, adica nu la note, dar nu raspund asa de des, dar nu stiu ce sa fac. sa ii spun mamei? cum? nu stiu, help!

5 răspunsuri:
| Asiryx a răspuns:

Ii spui normal doar nu o sa te pedepseasca pentru asta happy. Este normal sa ai un iubit :s, chiar este recomandat sa vorbesti cu mama ta pentru a primi sfaturi legate de baieti/iubire/etc. happy

Răspuns utilizator avertizat
| micutsa19 a răspuns:

Esti cu el de ieri si deja ai scazut la invataturahee heeoffff copii astia...

| IIIIIIIIIIIII a răspuns:

Salut!
daca ai o relatie nu prea buna cu mama ta nu e nevoie sa ii spui. daca ai o relatie ca intre prietene cu mama ta atunci ar fi bine sa ii spui pentru ca daca nu sigur va afla de la altcineva si isi va pierde increderea in tine.
vorbeste cu ea ca si cum ai vorbi cu prietena ea mai buna.
daca nu poti saii spui direct, cand te intorci acasa spune-i multe lucruri despre acel baiat de exemplu ca are nu stiu ce sau ca are note foarte bune(daca are:d) ca ai vazut ca a hranit un caine de pe strada tongue sau ca el e mult mai matur decat toti ceilalti baieti din clasa. daca ii spui tot timpul lucruri despre el isi va da seama si ori te va intreba daca il placi ori va intelege si iti va spune din priviri
succes!
P.S. lui tati nu trebuie neaparat saii spuiwinking

| Wotu a răspuns:

Dacă nu ai mai avut iubit, ai grijă! Faza că o minţi pe mama ta nu este chiar aşa rău, unii părinţi se îngrijorează prea tare şi nu au de ce big grin. Mai bine nu spuneţi la nimeni, după se va bârfi foarte mult etc. Dacă ai scăzut la şcoală, eu zic să te apuci serios de treabă, dacă el este de vină ar fi mai bine să îl uiţi un pic, deoarece un băiat nu este aşa important, dar nişte note sunt, deoarece dacă nu ai medii mari nu faci nimic.