| anonim_4396 a întrebat:

Help. Sunt cu un baiat de...ieri si parinti mei nu stiu. de fapt doar eu el si inca 2 copii stim. nu vreau sa mai stie altcineva pentru ca o sa spuna la altii, si tot asa aude diriga sau mami ori tati. nu stiu ce sa fac. Eu nu am mai avut un iubit, si + ca trebuie' sa o mint si pe mama. de cand cu el am cam scazut la scoala, dar nu stiu ce sa fac. sa ii spun mamei? cum? nu stiu, help!

4 răspunsuri:
| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Eu zic fata mea,sa ii dai papuci! Nu merita pentru un baiat oarecare sa iti scada notele la scoala, ceea ce mi se pare destul de penibil.
Ideea e ca, vei mai avea timp destul.Eu zic sa termini cu baietii,si sa te apuci de scoala, apropo, trebuia in intrebare sa mentionezi si varsta.
Mai mult de 13-14-15 nu ai.
Deci, nu spune nimic parintilor daca esti sigura ca nu o sa accepte asta!
Te pui pe treaba, iar urmatoarele 2 luni de vacanta de vara pe care le vei avea, iti vei face 100 de iubiti

| Toxicandy02 a răspuns:

Eu nu ia-s spune mameilaughingsincer.pentru ca dupa aia ar spune...numai la baieti de gandesti si chestii de genu`.adica daca stiu cativa prieteni si sunt prieteni adev cu care iti poti impartasi secrete fara probleme e oke. daca ai vrea ca ei sa nu mai stie,pentru ca poate nu ai deplina incredere si stai cu frica sa nu afle diriga, mama spune-le prietenilor ca te-ai despartit de el pur si simplu. daca nu vrei sa-i minti, ceea ce mi se pare oke...fa tot posibilul sa nu se afle.sau daca mama ta iti este o buna prietena-ceea ce laa mine nu estelaughingspune-i ca ai un prieten.atat tot si promite-i ca vei invata in continuare bine:*nu-i cine stie ce sa fii cu un baiatoh go on:*pup.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, eu am de fapt 12 ani. nu pot sa spun chiar ca mi-au scazut notele, ci, doar nu am mai fost asa activa. insa mi-e frica si sa fiu cu el si sa u fiu. HEElp

| Salima a răspuns:

Frate fa ce simti. poate ar fi bine sa ii zici mamei. tale insa zii cu blandete ceva de genu"stii cum e sa fii indragostita prima oara?" si incepi sa ii spui povestea cum v.ati cunoscut, cum v.ati combinat...sigur va intelege, este mama ta...este cel mai bun prietenhappy