| TotEu1993 a întrebat:

Help TPU.De o saptamana ma. m inpacat cu fosta prietena, totul merge bine, mai bine decat ma asteptam eu.Am mai fost impreuna de 2 ori si ne.am certat(ia. m facut prea pe plac si si. a luat-o in cap)...Acum vine problema se aproprie vacanta asta de 3 luni sad. si stam departe unul de celalt, cam la 20 km, eu permis nu am.La ea pot ajunge doar mergand la oras(distanta 14 km de mine) apoi sa iau trenul pana la ea.cryingsad Si mai exista o problema, ia. m mai propus eu de cateva ori sa ii fac cateva vizite pe acasa dar nu vrea deloc, se supara.Mama ei ma place mult desi nu ma cunoaste, doar din descrierile ei, dap...sunt mai diferit de restul baietilor.cuminte,nu fumez/beau, cluburile nu le frecventez etc.

Cum sa fac sa tina relatia in continuare chiar daca este vacanta asta?

Eu as putea sa o vizitez la 1 saptamana jumate doua... dar daca ea nu vrea?

Suntem in acelasi liceu... ea este a-10-a eu a-11-a.

Astept raspunsuri sincere...chiar nu vreau sa se duca totul de rapa.merge bine acum relatia.ma iubeste si ea.am pus mult suflet in rel asta sad.
Va multumesc

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Discuta cu ea si intreab-o clar de ce nu poti merge la ea acasa? Sa lase suparatul si sa-ti dea un raspuns clar.Cum adica o sa va vedeti voi toata vara? Intreab-o. Dupa parerea ei, 3 luni de zile o sa va vedeti asa,intre doua trenuri? Daca nu vorbesti cu ea,te framanti singur de pomana, trebuie sa te lamuresti. Vorbeste-i frumos, dar insista sa obtii raspunsuri la ceea ce te framanta.Mult noroc!

| BlackHorse a răspuns:

Daca nu vrea sa o vizitezi nu am idee cum te iubeste. Parerea mea ar fi sa va vedeti de 2 ori pe saptamana, odata vine unul, data viitoare celalalt sau in alte cazuri de 2 ori in 2 saptamani si tot asa... odata unu odata altul. Ar trebui sa faci cumva sa mergi la ea acasa, sa petreci mai mult timp alaturi de familia ei, nu doar ea si probabil daca ii ajuti la treburile casei sa si ramai sa dormi acolo. La mine e tot ceva de genul... suntem la ceva departare si ea ar putea sa vina sa stea la sora ei dar nu vrea ( motive total banale ) si nu stiu nici eu ce sa cred. Incearca asa si s-ar putea sa iasa ceva bun. Baftawinking