| TotEu1993 a întrebat:

HELP TPU. Va rog sa nu radeti..Stau cu o fata de clasa 9..eu a 12...Pana acum relatia a mers super, extra bine crying, A venit vacanta si cu ea si despartirea noastra cred cat de curand crying dupa discutile purtate azi.Are un tata super dificil ia si zis : " Acum cand vine vacanta cred ca termini cu el? nu. ca este foarte mare pentru tine ", mama nu are nimic impotriva crying avem 3 luni si 2 saptamani impreuna,am pus milioane de sentimente,e tot frate cu ea eram cel mai fericit crying,parca era alta lume, doar ea stia cum sa ma faca sa fiu happy, mai ales ultimele zile de scoala au fost minunate impreunasad..De ce trebuie mereu sa intervina parintii crying..am mai stat cu nenumarate fete dar cum tin la ea nu am mai tinut la nici una.
NU VREA SA MA LASE SA VORBESC CU TATAL EI,AI ESTE FRICA DE CE VA SPUNE sad
totul este dus,Bacu este compromis pentru mine,nu mai am chef de nimic crying este parte din mine si parintii jegosii, varsta nu conteaza conteaza sa fii fericit cu acea persoana,sunt prea cuminte pentru varsta mea : nu beau nu fumez,nu au ce sa imi comenteze ceva de raw Sa shimbat mult azi,frica de tata crying comunisti
Ce sa fac? eu as vrea sa pun pe cineva sa vorbeasca cu el,pe cineva de la ea din sat,ca am auzit k se inteleg bine(o fosta cumnatica, sau tatal ei big grin) am nr mamei ei, ea o lasa dar tatal pauza..nici maicasa nu intrazneste sa vorbesca cu el.
HELP

8 răspunsuri:
| alinaWalina a răspuns:

Buna.
Naspa situatie.
In primul rand te admir foarte mult ca esti cuminte, nu bei, nu fumezi si asa mai departe.
In al doilea rand daca intr-adevar ti la fata asta, lupta pentru ea. Dar atentie cum lupti, pentru ca nu cred ca vrei sa ii strici relatia cu parintii ei. Pune pe cineva sa vorbeasca cu tatal ei, dar atentie, nu te baga cu picioarele in familia ei, totusi aveti numai 3 luni jumate.
Analizeaza situatia, poate ar trebui sa vorbesti si cu parintii tai, sa vezi ce parere au si ei.
Sper ca te-am ajutat, si daca mai ai nelamuriri scrie-mi in privat.
Pa, pa.

| xCrinax a răspuns (pentru alinaWalina):

Eu nu cred ca ar trebui sa puna pe nimeni sa vorbeasca cu tatal ei. Daca e autoritar, poate simte ca ii este incalcata pueterea. Sincer nu cred ca e o idee buna deloc.

| xCrinax a răspuns:

Tu gandeste-te ce faci la BAC. De ce ar vrea tatal ei sa va desparta acum ca a venit vacanta? Nu ii "faceai mai mult rau" in timpul scolii ca se presupune ca se gandea la tine si nu invata? Ceva nu se leaga aici.

| TotEu1993 explică (pentru xCrinax):

O bateam mereu la cap sa invete, mai era sa ramana corigenta si la 2 materii...eu ultimii 3 ani PREMIU 1 PE CLAS :p

| xCrinax a răspuns (pentru TotEu1993):

Daca erati in aceeasi scoala e posibil ca acum ca simte ca tu ai terminat si probabil vrei sa te duci la facultate, sa se desparta de tine tocmai din cauza asta vrea sa se desparta de tine. Sincer, nu are nicio logica ce se intampla, d-asta spun ca e ceva aiurea...

| plosnitapufoasa a răspuns:

Lasa-l sa vorbeasca. pana la vacanta ii trece si uita. dar incercati sa nu va mai afirmati mult in public. si ea sa nu lipseasca mult de acasa. daca lipseste mult tacoso se va supara si va zice ca e cu tine si ii va interzice sa te mai vada. daca nu uita pur si simplu ziceti lumii ca v-ati despartit si pastrati relatia in secret. tot ce conteaza e sa va iubitii. si fa tot ce poti pentru bac. daca il iei il vei impresiona pe taicaso. si va sti ca esti cuminte si te preocupa scoala. poate poate este de acord.

| kag a răspuns:

XCrinax are dreptate.E ceva necurat.Stii ceva cum ca ei ar vrea sa se intalneasca cu altul sau ceva?

| KissMiss898 a răspuns:

Pai ce sa spun, la sigur problema nu-i in tine. Cred ca tatal ei nu are ceva anume in potriva ta. Nu-i da voi sa se intilneasca cu tine pentru ca crede ca fiica lui nu ar trebui sa intretina relatii inca, ca trebuie sa mai creasca si sa nu-si complice viata cu iubire. Eu sunt de parerea ca daca iti place fata, trebuie sa va intilniti si sa faceti in asa fel ca sa nu stie nimeni. Tatal ei oricum nu poate so tie numai in casa sau in ograda