| LucianLucian a întrebat:

Craciun Fericit TPU!
Am o poveste destul de lunga...si apreciez orice raspuns serios.
Sunt cu prietena mea de aproximativ 2 luni.Dar in aceste doua luni am trecut prin destul de multe.Multi au vrut sa ne desparta,ea s-a despartit de fostul pentru mine si pot spune ca ne iubim foarte mult
Acum problema este ca ea dupa ce va termina liceul va pleca in Italia,sa studieze acolo, pentru ca acolo locuiesc parintii ei etc...Ea spune ca nu ne vom desparti pentru ca va veni acasa la 2-3 luni,si voi sta la ea acasa cand va veni,vom face multe impreuna.
O alta problema este ca ea sta cu bunicii,care sunt "comunisti"nu o lasa cu baieti,nici macar la alte fete nu o lasa,desi parintii ei nu au nimic impotriva chiar daca au discutat. Fata este super ok,o iubesc enorm si mi-e frica sa nu o pierd.
Azi fiind Craciunul mi-a spus ca ea niciodata nu a impodobit bradul cu parintii,niciodata nu au fost impreuna,la vara va pleca in vacanta in Italia,si se va intoarce, problema mare este cand va pleca definitiv.
Ea spune ca dupa studii vrea sa ne mutam impreuna etc.Stiu ca vi se pare ciudat ca dupa 2 luni de relatie sa te gandesti atat de mult la viitor, dar serios e dragoste adevarata si este si reciproca.Nu este ca celelalte fete gen piti,ea chiar pune pret pe suflet si fara ea simt ca nu o sa mai exist sad. Stiu ca este destul de trist, fiind Craciunul dar...that`s my story...
Amandoi avem aproape 18 ani...Si ea nu ii poate infrunta pe bunici adica sa o lase mai mult afara etc...De revelion facut impreuna nici nu se pune problema.Ce ma sfatuiti sa fac,nu ma pot desparti de ea nici nu vreau asa ceva,o iubesc enorm,si ce solutii credeti ca avem? Ea m-a intrebat daca as fi dispus sa ma mut in Italia.Dar nu stiu ce sa zic, va rog seriozitate.Si inca o data Craciun Fericit happy

3 răspunsuri:
| SuperNovaaaaa a răspuns:

Stai cu ea cât e în ţară şi dacă vă merge bine mută-te la ea.

| OoAlexaOo a răspuns:

Solutii? Treceti peste tot impreuna, eventual, daca esti dispus, bineinteles, muta-te cu ea. Asta sau suporti relatia de la distanta.
Imi pare rau, sincer. Mai ales la partea cu bunicii. E o mare tampenie sa nu o lase sa-si petreaca timpul cu baietii, sau sa se duca la prietene, etc.
Craciun fericit!

| LumeaDura a răspuns:

Sunt de acord cu OoAlexaOo e foarte trist