| anonim_4396 a întrebat:

Hety tuturor.Am o problema, am aflat ca unei fete ii place de prietenul meu, mi-a spus-o chiar el, asa ca am intrat pe id lui de mess sa vad ce a vorbit el cu ea.Si am vazut ca vorbeste foarte frumos cu ea.La inceput i-a spus ca are prietena si ca nu vrea sa o lase(adica pe mine), dar ea s-a suparat si am observat ca l-a inmuiat, ii pare rau pentru ea si cred ca incepe sa se indragosteasc de ea, pentru ca pe ea o alinta si ii spune ca vrea sa o cunoasca mai bine si vorbeste mult cu ea, si nu mai este asa apropiat de mine...este mai rece. Ce sa fac sa il recastig? ca stiu ca ma iubeste macar asa putin, si si eu il iubesc si nu vreau sa ne despartim...

Răspuns Câştigător
| DontHaveANamee a răspuns:

Of, Ingersh. Totul are o rezolvare. Chiar si de la sine. Vorbeste cu el. Daca chiar te iubest nu va minti si iti va spune adevarul. Eu zic sa il intrebi intai de ce a vorbit cu fata aceea, chiar daca tu stii ce a vorbit. Dar ai grija cum il iei. Nu fi o fata de aia geloasa si disperata. Baietilor nu le place asta. Ba chiar ei simt nevoie de putina libertate, fie ca te iubeste enorm, fie ca nu. Ai incredere in persoana iubita, nu mai cauta raspunsuri. Vorbeste calm cu el despre acest subiect, spune-i ce te deranjeaza, si el daca te place te va intelege si iti va explica.happy
"Orice intrebare are nevoie de un raspuns, dar ma bine nu-l mai cauti "

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Crezi ca un baiat care te iubeste te lasa pentru alta? Sincer acum! Gandeste si altfel. Vorbeste cu el si spune-i ce crezi tu si vezi ce spune si el. Daca incepe sa fabuleze, iti sugerez sa-l lasi cu ochii in soare si sa-l ignori. Daca o sa te caute si o sa insiste, e clar ca te place.

| serendipity8300 a răspuns:

Nu e frumos ca i-ai violat intimitatea, ar fi trebuit sa-l intrebi pe el increderea e un factor foarte important intr-o relatie. daca ai simtit nevoia sa faci asta inseamna ca esti nesigura pe relatia voastra. El a fost sincer si ti-a zis, dar tu nu poti sa-i spui ca i-ai umblat in arhiva ai rabdare si arata-i ca-l iubesti si daca se poate in fata ei e perfect.

| mady_6656 a răspuns:

Pai in primul rand nu ai procedat bine ca te-ai bagat cu forta in conv lui sa zic asa, dar sti cum e mai bine ii spui in fata ceea ce vezi si daca te iubeste cu adevarat iti sp eu ca va renunta la ea, asa sunt baietii mai au scapari ii spui drept in fata eu sunt geloasa si suparata pentru ca vb cu ''x'' si vreau sa alegi ori eu ori ea nu ne poti avea pe aman2 iar eu te iubesc funda?:d

Răspuns utilizator avertizat
| IsSaDeeaTah a răspuns:

Ingerash incearca sa petreci mai mult timp cu el. Sati mai pe langa el ...Si din astea asa. Prietena mea cea mai buna nu prea vorbea cu iubitul ei si l-a pierdut asa ca incearca sa vb cat mai mult cu el tine legatura big grin Sper sa iti fie de folos raspunsul meubig grin