| D0zzz a întrebat:

Hey! Prietenul meu nu a mai dat niciun semn de viata. Aproape 3 saptamani inainte ne-am intalnit, iar totul parea in regula. Peste cateva zile a intrat pe mess de pe telefon, nu a stat mai mult de 6 secunde cam asa si a iesit, fara sa-mi zica ceva. De 1 decembrie l-am prins si am vorbit putin, si mi-a spus ca nu are chef sa vorbeasca, dar dupa ce i-am zis ca mi-e dor de el, a zis acelasi lucru. Din ziua aceea nu am mai vorbit cu el. A mai intrat odata tot asa, cateva secunde, si l-am intrebat daca chiar nu mai vorbeste cu mine. Nu a zis nimic si a iesit. Nu inteleg, daca vrea sa ne despartim de ce nu imi zice in fata? La scoala, abia daca il vad in pauze, nu m-am gandit zilele trecute la el, am fost preocupata cu scoala, dar acum ma mira nesimtirea lui. Ce sfaturi imi dati? Care sa fie primul pas pe care il voi face atunci cand ma va baga in seama? Mentionez si ca acum catva timp a spus ca daca vrea sa ne despartim imi va zice in fata.

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Baga-l tu in seama, du-te la el in clasa, sa vorbiti.Nu e normal sa nu se comunice intr-o relatie, spune-i sa va despartiti daca el nu o sa se schimbe in privinta asta.

| mirela26 a răspuns:

Raspundei cu aceeasi moneda,sa simta si el ce ai simtit tu! evita-l, si cind vede ca risca sa te piarda, va vrea sa te recucereasca(daca simte ceva pentru tine)bafta!

| crisiss a răspuns:

Cred ca nu mai are rost relatia voastra daca se poate numi asa asta nu e relatie poate doar o amagire tu nu iti dai seama cum sa fii cu cineva care te evita, nu vb cu tine s.a.m.d. uita nu are rost daca el face d, astea sau poate are vreo problema cine stie incearca vezi daca e bine

| Crysty91 a răspuns:

Nu te mai lua dupa comentarii de genul vreau sa ne despartim, poate are ceva probleme si nu vrea sa iti spuna, sau poate este suparat, incearca sa il spriji sa vezi cu adevarat care este problema din moment ce ti-a spus ca nu vrea sa va despartiti, nu este nevoie sa te desparti, sprijina-l, incurajeaza-l, fi alaturi de el si incearca sa faci parte din viata lui asa cum poti, sunt sigur ca va observa si totul va fi bine, multa bafta sper sa aud de bine data viitoarehappy