| Maryyyaa a întrebat:

Hey. Acum câteva zile am făcut sex pentru prima data dar când a întrat în mine nu a curs nimic. De ce oare? De atunci am mai făcut sex iar pe mine ma doare exact ca la început. Nu a reușit sa ma dezvirgineze?
Menționez ca a intrat toată.

Răspuns Câştigător
| GeaninaGeanina782 a răspuns:

Himen elastic, asa il am si eu. Primul contact a fost dureros fara pic de sange, si de atunci iti dai seama ca am facut-o si eu de mai multe ori.Fix aceeasi durere o resimt de fiecare data happy

| Maryyyaa explică (pentru GeaninaGeanina782):

Și eu la fel

| GeaninaGeanina782 a răspuns (pentru Maryyyaa):

Este important sa folositi lubrifiant si sa aveti un preludiu de maxim 10-11 min, asa stii ca esti si tu excitata si puteti trece la treaba

| Maryyyaa explică (pentru GeaninaGeanina782):

Nu am avut niciun preludiu, ma pun în pat și în secunda 2 trece la actiune...

| GeaninaGeanina782 a răspuns (pentru Maryyyaa):

Nu exista asa ceva! Spune i sa nu mai faca chestia asta, pentru ce atata graba?! Fraier care duce lipsa de p**da >sad

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ori himen elastic, ori penis mic/ foarte subtire.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu este o regula ca dezvirginarea = sangerare.E o informatie gresita propagata de secole intregi si atat.La unele fete curge putin sange, insa la altele deloc.

,, Pana cand ajung la pubertate, majoritatea fetelor au un himen atat de elastic si deschis incat pot folosi fara probleme tampoane interne.
43% dintre femei nu au sangerari la primul contact sexual, ceea ce inseamna ca himenul este fie rupt deja, fie foarte elastic si deschis.
Durerea resimtita la dezvirginare nu este, de obicei, din cauza himenului, ci din cauza emotiilor, incordarii si partenerului nepriceput.'' -
https://doareu.com/himenul-versus-virginitate/

,,Legatura dintre himen si virginitate
Caracteristicile atat de variate ale himenului fac ca acesta sa nu fie un indicator relevant al activitatii sexuale. Sunt multi factori care pot contribui la modificarea lui, fara ca aceasta sa includa si componenta sexuala, dupa cum poate sa ramana prezent, in ciuda a unuia sau mai multor acte sexuale cu penetrare vaginala.

Sangerarea produsa prin ruperea membranei himenale se intampla doar la 50% dintre fete, astfel ca ideea ca femeia va sangera la primul contact sexual cu penetrare este un mit.'' -
https://www.reginamaria.ro/......ie-sa-stii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate că ai himenul elastic și e nevoie de mai multe încercări pentru a se rupe și a se produce sângerarea.

| Magistratul a răspuns:

Nu curge la toate. Mai e si varianta ca nu a reusit sa te dezvirgineze, era prea mica "unealta" pentru tine.

| dullcat a răspuns (pentru Magistratul):

Himenul e cel asociat cu virginitatea.Si membrana asta elastica se afla la aproximativ 1 cm de la intrarea in vagin.Crezi ca un penis nu depaseste intrarea, oricat de mic ar fi el? Nu exista penis de 1 cm.Plus, majoritatea fetelor au deja himenul perforat de la sine (nu de la sex), altfel nu ar avea pe unde iesi scurgerile vaginale.

| Tpu13 a răspuns:

Penisul era prea mic subțire sau de 3-4 cm