| Maryyyaa a întrebat:

Hey. Acum ceva timp m-am dezvirginat și am aflat ca am himenul elastic. De atunci am mai făcut sex dar de fiecare data ma durea la fel de rău. Întrebarea nea este dacă o sa dispară vreodată durerea și ce as putea sa fac sa dispară.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Este si in functie si de dotarea partenerului zic pe langa felul himenului
un negru inzestrat (lasand la o parte gandirea inculta ca as avea clisee preformate fata de negri) cu ceva dotare la 27 cm, sigur face sa tremure pe majoritatea femeilor...dar ce stiu eu nu-s "sexpert"winking

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat baiatul nu te excita si nu-ti face PRELUDIU, ca sa fii complet relaxata si umezita, toate partidele sexuale vor fi dureroase si neplacute.

| dullcat a răspuns:

Cum ai aflat ca ai himenul elastic? Durerea ar trebui sa dispara treptat daca aveti preludiu si faceti tot ce trebuie pentru ca sexul sa fie ok, mai ales el.Sunt fete la care poate dura mai mult(o colega spunea ca abia dupa vreo 6 partide de sex n-a mai simtit deloc disconfort).

| TheGentleman a răspuns:

Dacă într-adevăr ai himen elastic, o himenotomie la medicul ginecolog te poate ajuta să scapi de acesta.

Însă îndepărtarea himenului nu garantează dispariția durerii, dacă mușchii nu sunt obișnuiți cu penetrarea, nu ești suficient de lubrifiată sau ai probleme în ceea ce privește anatomia vaginului tău

| hipotronic a răspuns:

Hei. Din cate știu eu tocmai că himenul elastic e un avantaj și n-ar trebui să te doară de acum încolo. Cine a făcut constatarea asta? Durerea dispare dacă tu ești relaxată, suficient de stimulată zona, prezervativ plus lubrifiant de foarte bună calitate, atracție și pasiune față de partener, ambient plăcut și tot ce te ajută pe tine sa te destinzi. Indicat ar fi să mergi și la un ginecolog dă vezi daca nu cumva e ceva acolo de care e nevoie să ții cont sau poate sa urmezi un tratament.

| justinian45ani a răspuns:

Incearca o puta mai mica de 12 15 cm si e bine.
eu am 14 cm