| nickname87 a întrebat:

Hey,
Acum un an am cunoscut un băiat, era super fitos. Eram la un eveniment și se tot uita la mine în seara aceea, ne-am reîntâlnit întâmplător și am tot conversat. Mi-am petrecut Revelionul cu el. Suntem împreună de 8 luni de zile, nu am menționat eu am 17 ani sau 18 fără 3 luni. Ne-am înțeles foarte bine, dar am și eu problemele mele și uneori îl refuz, sunt indiferenta. Este un băiat super dacă îl cunoști, dar la suprafață cu prietenii etc e un băiat de "fițe". A fost primul băiat în viața mea"", dar nu e de ajuns e foarte gelos și în ultimul timp e diferit nu - i mai pasă la fel de mult...Am suferit mult pentru el, dar nu regret, visam împreună la multe și acum nu știu ce sa fac...nu as vrea sa ne despărțim, dar acolo ajungem. Vreau un sfat, orice... Mulțumesc anticipat

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| madalinamadu a răspuns:

Încearcă să vorbeşti cu el ca să vezi de ce aţi ajuns in situaţia asta. Cred că încă nu e totul pierdut, încă vă puteţi rezolva problemele.

| CristinaDanciu a răspuns:

Eu zic că e cel mai bine să îi spui ce simţi, dacă nu-i prea pasă nu o să-l afecteze. Dar nu merită să lupţi tu şi el nimic. Trebuie să discutaţi despre asta şi să ajungeţi la un acord, iar dacă e să vă despărţiţi ţine capul sus, el nu te merită. Gândeşte-te bine! Îţi urez multă baftă şi nu uita CAPUL SUS.

| Madda16x a răspuns:

Wow. aceeas poveste o am [ei bine aproape aceeas] si eu cu el. astazi am facut 8luni si 2saptamani.
Ei bine si eu cu el luniile trecute eram in aceeas problema.
Eu am reusit sa o rezolv simplu.
I-am pus intrebarea " ori iti calci pe orgoliu si te comporti cu mine ca in trecut [pentru ca asa o sa fac si eu] ori ne despartim. Nu mai vreau sa plang noapte si de la orice nimic pentru ca tu esti rece cu mine."
si in seara aia m-a sunat pe skype si mi-a spus ca iti calca pe orgoliu.
Si eu am fost asa indiferenta o perioada dar nu e bine ca asta il face si pe el sa fie indiferent.
Sper ca te-am ajutat oarecum. big grin