| cciufulitha94 a întrebat:

Hey! Ajutati-ma si pe mine va rog cu niste sfaturi! am o relatie cu un baiat de 2 luni si ceva. El este un baiat de 23 de ani, este golan si jumate tigan. Tin sa precizez ca nu este ca alti tigani( el este foarte curat, civilizat, respectos) si tin enorm de mult la el. Si el zice mereu ca ma iubeste dar in ultimul timp nu stiu ce sa mai cred. Simt ca relatia noastra s-a racit in urma cu vreo 3 saptamani, de cand a plecat el in afara. desi vbm aproape zilnic pe mess, ma mai si suna cateodata, prietenii lui intervin intre noi. Eu sunt opusul lui, sunt o fata cuminte, il iubesc sincer si am ochi si suflet numai pentru el. Ne mai certam cateodata si imi zice ca nu este adevarat ca il iubesc. Cum sa il fac sa inteleaga asta? timpul cat a fost in tara a fost foarte frumos, mereu cand am avut nevoie de el a fost langa mine., ma respecta, ma intelege, ma asculta mereu cand este aici. peste 2 saptamana vine in tara si as vrea sa ii fac o surpriza, dar nu stiu ce. Cum sa ii demonstrez ca nu am vb cu nimeni cat timp a fost el plecat si ca sufletul meu este ocupat numai cu el? ce surpriza sa ii fac? ajutati-ma va rog si pe mine. va rogg

5 răspunsuri:
| Banannie a răspuns:

E si golan si civilizat?

| cciufulitha94 explică (pentru Banannie):

Banannie, este golan in felul lui... dar in rest stie sa se poarte si sa ii respecte pe altii

| Nykwtza a răspuns:

Pai de ce sa-i demonstrezi?!?! daca el te iubeste cu adevarat el o sa te creada mereu : ))) s-a racit in ultima vreme asta poate din cauza ca e cam ocupat sau ca este obosit, sau poate mai are si pe altii pe linga tine (ceva de genu) dar tu stii precis ca el te iubeste? (stii, baiets cum n-ar fi ei sunt baiets, uneori serios uneori deloc xd) ori.cum pune-l la un test, fala un pic gelos, nu intra vreo citeva zile (o zi sau doua) vorbeste, dar un pic mai retras (daca ceva ii spui ca estiobosita, sau gasesti vo motivatsie xd) daca o sa fie mai ineteresat de tine, sa stii ca nu s-a schimbat, a ramas tot acela (eu asa as fake) si nu conteaza ce rasa este omul principalu e cum te simti linga el, sau cum el este...sa nu te uiti ce vorbesc prietenii tai sau ai lui, fii mereu linga el si de parte lui (asta intotdeauna o sai dovedestik il iubesti) okeey, sper ca team ajuta...succese xd ^_

| Amaya a răspuns:

Crede-mă, el ştie că nu vorbeşti cu nimeni şi că îl iubeşti. Îţi spune cu totul altceva să te testeze, să vadă cât de departe ai merge pentru el, ce reacţii ai, câte sacrificii ai fi dispusă să faci pentru relaţia voastră. E o astfel de relaţie sănătoasă? Evident, nu. Dar dacă îţi place mult de el, singurul sfat pe care pot să ţi-l dau este să nu îi arăţi niciodată cât de mult îl iubeşti. E ok să ştie că îl placi, că nu mai ieşi cu alţii, că îl respecţi, dar nu trebuie să ştie cât de important este pentru tine. Aşa că cea mai plăcută surpriză pentru el ar trebui să fii tu. Nu grăbi lucrurile, sunteţi încă la început şi ţi-o spun din experienţă, când un băiat ştie că îl iubeşti extrem de mult, va crede că poate face orice şi tu îl vei ierta. Eşti fată, meriţi să fii răsfăţată, tot ce trebuie să faci este să-l respecţi, iar dacă ţine cu adevărat la tine îţi va aprecia comportamentul. happy Baftă!

| geo9617 a răspuns:

Mai ciufulita.nu poti sa-i demonstrezi ca nu ai vb cu nimeni decat sa-i arati arhivele.totu ce ai vb pe mess sau poti sa chemi pe cineva ca martor sa-i zica adevarul. + ca sa stii de la mine ca atunci cand ai dragoste crezi totul de la persoana iubita. Nu vreau sa insinuez sa el nu are dragoste fata de tine.dar ii poti spune in fata tot ce simti si ca nu e nevoie sa te juri ca sa te creada(+ca e si pacat sa te juriwinking ). In legatura cu surpriza.eu zic ca ar fi de ajuns sa te duci in intampinarea lui atunci cand vine si sa-i iei un mic cadou. vreun lantisor.sau cv.depinde de ce-i place luibig grin funda?big grin