| Strumph a întrebat:

Hey all...am o mare problema(cel putin pentru mine este)
Acum aproape 1 luna(cred ca pe 23 august) am avut primul meu contact sexual cu prietenul...am facut'o protejat...
Menstruatia trebuia sa imi vina pe la inceputul lunii. iar aseara am vazut ca mi-a venit.
Credeti ca sunt sanse sa fi ramas insarcinata? mi'e cam frica sa fac un testworried si sunt foarte foarte speriata, chiar si acum

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ati folosit prezervativ, riscul de a fi insarcinata este foarte foarte mic, aproape neglijabil.

| TąNyą a răspuns:

Nu primul tău contact sexual ţi-a dereglat menstruaţia. Stai liniştită dacă erai însărcinată nu-ţi venea înainte, ori la timp ori îţi întârzia.

FantaSZy.

| lyrics a răspuns:

E posibil sa fie de la faptul ca ti'ai inceput viata sexualatongue
nu cred ca sunt sanse.
plus ca primul semn ca esti insarcinata este intarzierea menstruatiei
>:d

| Crisstina a răspuns:

Stai linistita, daca ti-a venit menstruatia nu ai cum sa fi insarcinata! mai ales ca ati facut`o protejat. esti la inceput, de aceea ai temerile astea. Din cauza ca ti-ai inceput viata sexuala ti s`a dereglat menstruatia. e ceva normal. Pe viitor documenteaza`te despre sex, sa stii unele chestii, nu sa stai ca pe ace dupa contacul sexual. Baftaaa! :*

| DevilLife a răspuns:

Eu stiu ca la primul contact sansele sa ramai insarcinata sunt de 1%...Si cum a-ti folosit si prezervativ chiar nu este nicio problema.Fiecare organism se manifesta diferit.La unele fete menstruatia apare normal, la unele mai devreme sau chiar mai tarziu

| nely19 a răspuns:

Pai in primul rand, daca a fost primul contact sexual si a`ti facut`o cu prezervativ nu este absolut nici o mica problema, si in legatura cu testul bine nu`i nevoie sa-l faci acum... daca o s aai vreodata nevoie nu are de ce sa-ti fie frica nu-l bagi nicaieri, pui 2 picaturi de urina pe el si ast cca5-10min atata totwinking:*

spor la treaba:*

| amanda33 a răspuns:

Bai...bai...habar nu aveti pe ce lume traiti!
Strumph:nu te lua dupa oamenii care zic ca sunt sanse 1% si alte chestii... ramai insarcinata doar daca ejaculeaza in tine. indiferent ca e primul contact sau al doilea sau al 19-lea, nu conteaza OK? prezervativele contin spermicid deci nu ai dc sa iti faci griji. Activitatea sexuala inseamna hormoni... hormonii astia nu au fost in asa cantitati mari in organismul tau pana acum si de aceea ti-a venit cm. aiurea. daca erai insarcintata nu mai venea nimicwinking. testul de sarcina e de fapt o hartie pe care trebuie sa faci pipi. Daca exista in urina gonadotropina esti insarcinata.Stai linistia si felicitari ca fol prezervative si nu anticonceptionale! ti-o spune un dr happy

| Timeea_1190 a răspuns:

Daca ai facut-o protejat nu are cum sa fi insarcinata. Linisteste-te. happy. Probabil de la hormoni ti-a intarziat CM. :*

| seherezad a răspuns:

De regula la primul contact sexual, prima luna dupa aceea iti intarzie sau iti vine mai devreme. Iar daca ti'a venit, poti sa stai complet linistita nu e niciun risc sa fi ramas...Ciclul dispare in timpul sarcinii si revine dupa accea...
Asa ca nu vei fi mamica inca:X

| Strumph explică:

Mi'e frica sa fac testul pentru ca mi'e frica sa aflu ca as fi putut ramasstraight face

| Strumph explică:

Ohh.multumesc mult.
dar am aflat ca si daca ti'a venit CM e posibil sa fi

| Strumph explică:

Am inteles ca si daca ti'a venit CM e posibil sa fi insarcinatathinking

| Strumph explică:

Multumesc mult. m-am linistit putin>big grin