| ALeXsSaY a întrebat:

Hey all. Cum sa uit o fata pe care o iubesc? am incercat prin a-mi lua gandul de la ea prin activitati relaxante, dar cand imi amintesc de ea imi vine sa plang. Ce sa mai fac? sa incerc sa ma combin cu altcineva? Nu cred ca ar fi corect fata de acea fata din moment ce o folosesc pentru a uita ca iubesc. Ce sa mai fac? Zi si noapte ma gandesc doar la ea crying nu mai suportcrying [P. S NU! nu ma intorc la cea pe care o iubesc!]

21 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Parca nu-mi vine sa cred.Ambitios sa o uiti, dar iti dai seama ca este inutil. nu vrei sa te folosesti de o persoana pentru ca te pui in locul acelei persoane.Esti orgolios, si astepti sa se intample ceva "magic", o minune cum ar venii nu?straight face

| ALeXsSaY explică (pentru Amelya02):

Sincer nu mai stiu nici eu ce vreau. am tampit deja gandindu ma la ea in fiecare moment. Ai dreptate. se poate zice ca astept o minune. Oare minunile exista?

| Amelya02 a răspuns (pentru ALeXsSaY):

Nu stiu.asta astept si eu, nu vreau sa se realizeze ceva comun intre noi.ca la majoritatea, eu as vrea ceva diferit...si este atat de greu, ca de doi ani, nu fac altceva decat sa ma gandesc intr-una la el...Nici nu stiu cum sa procedez. oricum tu esti baiat, invit-o odata afara si vorbiti.

| Mihai_Daniel_1999_Oho1 a răspuns (pentru ALeXsSaY):

Exact așa pățesc și eu...Adică sunt cu ea și mă ingnora ba...Și când mă vede supărat mai întreabă și ce am desi știe și face asta intenționat

| Rockart a răspuns:

De ce nu încerci să te împaci cu ea?

| Ana94 a răspuns:

Mda,şi eu trec prin lucruri de genul ăsta,doar că eu-s fată. Nici eu nu-mi pot lua gândul de la băiatul pe care (încă) îl plac,am încercat să-mi văd de viaţă dar nu prea a mers nici în cazul meu sigh Orice făceam el îmi venea în minte.
Revenind la tine cred că ar trebui să laşi timpul să treacă deoarece ştii că se zice că timpul le vindecă pe toatewinking Ştiu că momentan ţi-e greu,îţi spun din proprie experienţă că nu e uşor să uiţi pe cineva,mai ales când ajungi să iubeşti acea persoană cu adevărat crying Dar măcar să încercăm! Şi nu, nu ar fi corect să te combini cu alta mometan, mai ales dacă te-ai despărţit recent de cea la care ţineai.Asta pentru că-ţi faci rău şi ţie, şi celei cu care te-ai combina pentru a o uita pe fosta.Ţie ţi-ai face rău pentru că ţi-ai da seama că o foloseşti pe fata aia doar ca s-o uiţi pe fosta dar şi ei i-ai face rău pentru că ar putea să-şi dea seama că tu o foloseşti ca s-o uiţi pe alta.Am auzit că dacă te implici într-o altă relaţie imediat după ce ai încheiat una, nu va ţine pentru că tu de fapt încerci să găseşti în acea nouă cucerire ce ai găsit la fosta, deci nu e bine să te bagi într-o altă relaţie acum.Cel mai bine e să laşi timpul să treacă şi să-ţi acopere rănile sufleteşti şi după ce te simţi tu în stare să te bagi în altă relaţie abia atunci o poţi face happy

| RxTx a răspuns:

Mult sex
cu multe fete
si iti trece

| Annie2498 a răspuns:

Hei. In aceeasi situatie ma aflam si eu acum cateva zile. Trebuie sa iti gasesti o fata cu care sa fii impreuna(si la care sa tii cel putin un pic). Si crede-ma ca daca o sa ajungi sa o iubesti, vei uita complet de aceea fata(pe care o iubesti).:*. Sau incearca sa nu te mai gandestii la ea.:*

| anya_1621 a răspuns:

Pffff.in aceeasi situatie sunt si eucrying numai ca sunt fata:d
eu cred ca timpul o sa le rezolve pe toate dar e cam greu...sa revenim la tine daca nu vrei sa te mai intorci la ea.atunci asteapta sa treaca timpul si asa poate o sa intalnesti alta fata si ai sa o uiti...parerea meahappy:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel ca si la tine. -.- Doar ca imi place de ea de un an si ceva. -.-, si stia asta, -.- si nici prieteni n-am fost macar, si nici nu suntem, si nici nu ma saluta cand ma vede pe strada, si are si iubit, si am si vorbit cu ea ca sa nu se reproseze ca am tacut... si da... inca nu o pot uita, chiar daca odata m-a si luat la misto pe strada.
Mdah, poate te face sa te simti mai bine situatia ta.
Ce teapa... curva.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Timp si energie irostie aiurea.

| MankoBreaker a răspuns:

Mda...și mie mi sa întâmplat acelaș lucru, e nasolă rău treaba, pentru că mie mi-a luat 6luni să o uit laughing. Încearcă să te distreziwinking, nu încerca să te relaxezi.
Cred că acea fată va realiza prea târziu ce a pierdut happy, așa sa întâmplat mereu.

| Rome0Oo a răspuns:

Ma nu mai iubi niciodata k sincer cam 98% din fete is la fel adica bagaboante numai dupa profit stau...ia dracu cauta alta iesi cu prieteni la distractye discoteci cluburi de mai multe oritongue

| VargaRuben00 a răspuns:

Timpul vindeca tot

| andreea89_9301 a răspuns:

Pai dc nu te intorci la cea pe care o iubesti nu te inteleg...

| ALeXsSaY explică (pentru andreea89_9301):

Pentru ca pur si simplu nu pot, am decis sa o las iar acum tot ce vreau e sa o uit, Nu sa ma intorc.

| Amalia90 a răspuns:

Si ai uitat-o

| gabi_5464 a răspuns:

Hei frate nu trebuie sa disperi si eu ma simt la fel dar eu cu acea persoana nu mai pot fi impreuna distanta chesti una alta infine eu as zice ca ar trebui sa lasi orgoliu departe si sa te intorci la persoana pe care o iubesti pentru ca iti va parea si te va durea foarte tare cand o sa vezi ca e cu altu si asa ca mai bine sa fi u cu ea cum am zis lasa orgoliu frate ca nu e bine bafta in continuare daca ai nevoie sa vb cu cineva sunt deschis id meu : raydenskrypt baga-ma zi-mi cine esti si o sa vb ori cand ai nevoie k? bafta in continuare

| DuDe210 a răspuns:

Incearca sa devii rece, gandeste-te la ce ti-a facut rau asculta heavy metal sau ceva. Pe mine muzica rock metal ma face sa uit de sentimente cel putin pe moment daca ascult repetat incep sa imi reprim sentimentele (daca intelegi si versurile), sa o uiti n-ai cum dar sa iti treaca sau sa scada din intensitate ar trebui... dar nu exagera ca e destul de periculos daca dai in exces ai putea sa devii un tip inchis in tine sau sau mai rau tongue. Acuma nu iti zic sa incepti sa asculti rock daca nu iti place dar pentru mine merge destul de bine chestia asta rolling on the floor am reusit sa trec peste multe fete pentru care simteam ceva si stiam ca nu merita, in loc sa barloi dupa ele.

| Huzoaica a răspuns:

Frate sunt in aceiasi situatie ca si tine aproape numai ca la mine ea nu stie ca exist de fapt si-a dat odata seama ca ma place si dupa vreo 2-3 saptamani hoppa ma uitat si nu pot sa mi-o scot din cap si sfatul pe care til pot da este sa...nush incearca sa-i vezi defectele si incerca usor usor sa o uiti stiu ca e greu da incearca eu unul nu cred ca pot reusi...dar macar incearca uh daca vrei sa vorbim mai multe uite id meu alex_schieitaru1 bafta

| ș53fan a răspuns (pentru Huzoaica):

Salut? Vrei sa vb pe whatsapp? Sau daca sunt si alte persoane care sufera ma pot adauga la numarul:0733857209