| Robtzelu a întrebat:

Cum pot trece peste prima despartire? Prima iubire..Am incercat...sa fac activitati relaxante..degeaba, am schimbat rutina degeaba..am incercat sa o evit degeaba ( e cu atat mai naspa incat o vad in fiecare zi ) m-am saturat mereu cand ma gandesc imi vine sa plang...ce sa fac sa o uit? Va roog! dau FUNDA! Sunt baiat, 16 ani, elev, si da..sunt sensibil.

6 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Doar timpul te poate ajuta să o uiți sau chiar alte persoane. Te-ai gândit bine dacă nu există un motiv de împăcare?

| ElenaSA a răspuns:

Incearca sa faci sport si sa-ti faci un grup de prieteni; sa ai prieteni apropiati cu care sa vorbesti, sa te descarci. Acum situatia este la inceput si poate de aceea este asa dureros. Cu timpul, se mai reduce din durere, apar alte sentimente pentru alta persoana.

| Robtzelu explică (pentru ElenaSA):

Fac sport mereu. SI am prieteni la care se ma descarc, tot degeaba...

| BestStudio a răspuns:

Frate hai sa ti-o zic normal. Exista fete, chiar multe pe lumea asta si nu trebuie sa ne para rau dupa ele daca ea s-a despartit de tine sunt sigur ca o pierdut multe daca tu te-ai despartit de ea, cred ca o meritat.A.da si cu problema ta sa o uiti trebuie sa iti fa-ti rost de alta prietena mereu fetele sunt geloase si abia apoi realizeaza ce a pierdut.Bafta big grin

| KlawSixx a răspuns:

Te inteleg, dar te rog sa faci cum spun eu si sa iei aminte bine la vorbele mele si sa le ai mereu in mintea ta. Goleste-ti mintea, să fie fără formă. Fără formă, cum ar fi apa. Dacă ai pus apă într-o cupa, devine cupa. Ai pus apă într-o sticlă și devine sticla. Ai pus-o într-un ceainic, ea devine ceainic. Acum, apa poate curge sau se poate prăbuși. Fii apa, prietenul meu.
Apa care curge nu curge statut, ci isi mentine directia in care curge happy. Repet. Fii apa, prietenul meu happy