| anonim_4396 a întrebat:

Hey all! Sunt foarte confuza.Stau cu un baiat de 1 luna(el are 20 de ani iar eu 17) si de vreo 5 zile incoace are o problema enorma cica.Nu vrea sa imi zica.Asa mi-a zis ca ii extrem de delicata si nasoala..si mai bine sa nu stiu ca sa nu fi implicata.

Nust ce sa fac, am vorbit cu el si e foarte rece cu mie.Eu i-am atras atentia si am vrut sa vb despre relatia noastra el cica vorbim in alta zi despre asta.Ce problema atat de grava ar putea fi incat eu prietena lui sa nu pot aflasad? Nu imi place ca nu are incredere in mine.Si app am vorbit cu un prieten foarte bun de-a lui si mi-z zis ca "iubitul" meu are o problema extrem de grava.
Ce sa fac sa mai continui asa? nu imi place ca ii indiferent chiar foarte indiferent cu mine si ma doaresad.Un sfat pls dau fundahappy

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu e vorba ca nu are incredere in tine si te sfatuiesc sa dai dovada de mai multa maturitate,nu poti stii in ce incurcatura s-a bagat.
Barbatii nu sunt obisnuiti sa se planga si daca problema lui te poate implica in vreun fel,ar trebui sa-i fi chiar recunoscatoare ca te protejeaza,nedorind sa te implice!
Lasa curiozitatea bolnava deoparte,acum trebuie sa demonstrezi ca esti femeie si nu femeiusca!
Da-i timp sa-si rezolve problema,nu-l stresa cu relatia voastra,omului ii arde pamantul sub picioare si trebuie sa rezolve ce are de rezolvat!
Fii intelegatoare si rabdatoare,fii afectuoasa si nu aduce vorba despre ceea ce-l framanta,e cea mai buna dovada de dragoste si vei vedea cat de recunoscator iti va fi,atunci cand framantarea lui va lua sfarsit!
Arata-i incredere si intelege ca relatia voastra este exact asa cum era si inainte, nimic nu s-a schimbat, dar are nevoie de timp sa-si rezolve problemele.
Daca il iubesti, da-i timp si spatiu, nu deveni si tu inca o problema in viata lui!

6 răspunsuri:
| Marijuana a răspuns:

Daca marea lui problema nu e alta, atunci stai linistita pana-i trece si accepta sa discute cu tine despre ce mare lucru s-a intamplat. Mi se pare urat ca nu ti-a zis, totusi esti prietena lui.

| xlollypop a răspuns:

Eu chiar nu cred ca e vorba de alta fata pentru ca nu i-ar fi zis ca are o problema.cel mai probabil are probleme cu legea sau s-a bagat in belele cu unii gen camatarii si nu vrea sa te implice si pe tine sau nu iti zice poate pentru ca nu vrea sa iti faci o parere rea despre el.eu zic sa stai linistita si sa-l sustii in sensul sa-i zici uite eu nu iti mai cer sa mi zici care e problema vreau doar sa te ajut daca e cu cv.parerea mea e sa nu incerci sa-l convingi sa-ti zica pentru ca il vei supara mai rau...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fi cu mare bgaciune de seama, unii fac asa doar ca sa le cada victima in plasa, adica pentru sex, nu-l mai bate la cap si lasa-l sa vezi ce si cum, daca vezi ca o arde asa in continuare spune-i ca relatia voastra scartaie si doresti sa va despartiti, o luna nu e o perioada asa de mare

| Zeref a răspuns:

Eu zic asa.Lasa-l sa-si rezolve asa zisa problema/e si pe urma vezi ce se intampla.La baieti e cam aiurea sa ai o belea si sa vina pretena sa te albeasca cu intrebari mici si enervante si sa-ti de-a disperare zicandu-ti ca "Eu sunt langa tine, mie-mi poti spune orice. bla bla" In unele situatii e ok dar manjoritatea prefera sa nu te implice si sa-si rezolve singuri.Altii care prefera sa nu cauta compasiune si cred ca mai mult fug de asumarea responsabilitatii sau de problema.Lasa-l pe el in timpul ce va urma asa cum vrea el si doar fa-ti prezenta de rigoare, nici sa te indepartezi doar acordai spatiul cerut.Nu scrie nicaieri ca este obligat sa-ti impartaseasca problema cu tine, dor va stiti de 1 luna. Poate fi o recidiva, adica dinainte sa fii tu cu el.Ar fi drept sa te implici? Daca te considera utila in problema ta crede-ma ca la tine venea primul.Fa cum am zis si o sa fie ok.Asa cred ca o sa aprecieze si el.Sunt baiat si stiu cum e mersu cu fetele in situatia asta.

| ellaaaaaaa a răspuns:

Poate fi si o alta fata. dar depinde cate stii tu despre el.ce fel de baiat e/anturajul/gasca. poate a facut ceva rau. a incalcat vreo lege..are probleme cu politia sau cine stie. probleme de familie. altceva nu cred ca ar putea fi.

| VaniLLaDeeJay a răspuns (pentru ellaaaaaaa):

laughing la asta ma gandeam si eu, mai ales in aceste vremuri, drogurile sunt foarte raspandite. Anturajul poate sa il bage in belele mari, si poate de aceea vrea sa fie distant cu tine ca sa nu intrii si tu intr-un cerc de suspecti.

Sau poate o fi luat vreo boala venerica. whistling, la alt ceva ce nu iti spune nu imi vine in minte acum.