| ClaudiaClau96 a întrebat:

Hey! Am 16 ani si nu am avut niciodata un iubit, nici macar nu am sarutat vreodata un baiat. Cred ca acest lucru se datoreaza faptului ca sunt pocaita si port fuste lungi, pana peste genunchi care baietilor nu li se par atragatoare. Nu stiu ce sa mai fac, vreau sa ma imbrac ca toata lumea, dar parintii nu ma lasa. Daca credeti ca ma puteti ajuta cu niste sfaturi dati add la clau.claudia1996.
Multumesc anticipat!

17 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

De obicei voi aveti legaturi intre voi! daca te-ar vedea tatal tau cu mine te-ar da afara din casa. daca te-ar vedea cu unu de la tine de la "bise" n-ar comenta nimic! asa ca pune-te pe vorba cu unu din breasla ta, mai repede castigi cu ei, dacat cu restul

| ClaudiaClau96 explică (pentru DNSK):

Dar nu imi plac cei de la mine din "bise". Eu personal nu sunt credincioasa si abia astept sa scap de parinti, sa ma imbrac cum vreau, sa ma exprim liber si sa pot sa fiu eu insumi. Vreau oameni normali in jurul meu, nu oameni care isi traiesc(sau pretind sa isi traiasca) viata slujind o forta superioara.

| DNSK a răspuns (pentru ClaudiaClau96):

Nu prea ai cum.ori renunti la parinti si faci ce vrei u, ori faci cum zic ei si stii viata de acasa. nu ai cum sa le ai pe amabele, mai ales daca ei sunt indoctrinati pana-n oase! inteleg ce vrei tu, dar cu orice baiat ai fi, parintii nu vor fi de acord. (aici ma refer la cei care nu sunt din lumea ta)

| ClaudiaClau96 explică (pentru DNSK):

As renunta la parinti..doar ca la 16 ani e complicat avand in vedere ca ei sunt cei care ma finanteaza. Oricum sper sa reusesc sa plec in alt oras la facultate, sa pot sa fac ce vreau pe principiul ca "ce nu stiu nu ii poate rani". Dar pana atunci mai sunt cativa ani si deja simt ca nu mai suport, vreau sa ma distrez si eu ca toata lumeahappy

| HDSeer a răspuns (pentru ClaudiaClau96):

Vikspeed1 skype.
Da add big grin

| DNSK a răspuns (pentru ClaudiaClau96):

U singura iti alegi drumul din viata! tine cont ca tata si mama nu vor fi un infinit langa tine, si viata o sa o ai cum ti-o faci! nu te incurajez sa-ti lasi parintii dar nici sa nu traiesti cum vrei u! nu mama si tata se pupa cu unu si altu, si nu ei vor raspunde pentru faptele tale! fa ce crezi tu ca e mai bine pentru tine! fa-ti viata cum vrei u! de aia ai o viata a ta, sa o treiesti tu cum vrei

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ClaudiaClau96):

Ce religie ai?

| Amalia2305 a răspuns:

Si eu care ma plangeam de parintii mei ca nu ma lasa sa stau mai tarziu de 8 jumate( rare ori 9) afara ( exceptie facand vara).
Sincer nu stiu ce sa zic, dar da, rare ori gasesti un baiat sa se indragosteasca de sufletul unei fete mai intai si apoi sa se uite si la spectul fizic ( aici intra si imbracamintea), asa ca e putin mai greu sa te integrezi.
Oricum, ca sa te incurajez, iti zic ca baiatul potrivit pentru tine te va accepta asa cum esti, nu ii va pasa de cum esti imbracata, sauncu arati, sau ce religie esti samd. :* sper ca te-am ajutat.

| BlackDice a răspuns (pentru Amalia2305):

Si cand te indragostesti de una isi bate joc deci las-o mai moale cu iubitu dragalaughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-am trimis cerere

| 1234abcd a răspuns:

Imbracamintea conteaza doar atunci cand vrei sa agati un baiatlaughingdar daca vrei o relatie cu el e nevoie (intai de toate)de prietenie, incredere si dupa vine si iubireawinking

incearca sa cunosti mai multi baieti(integreazate in diverse grupuri la scoala, sa practici un sport)asa vei intra in contact cu mai multa lume si vei avea ocazia sa cunosti tot felul de baieti

si sa stii ca nu exista o varsta la care sa ai primul iubit sau primul sarutwinking

| HDSeer a răspuns:

Ai skype?
Al meu e vikspeed1 add me big grin

| BlackDice a răspuns:

Sincer...la mine nu conteaza cum se imbraca fata! daca vad ceva la ea ma refer ca suflet e greu sa nu imi pice cu tronclaughingdaca vrei sa vb sunt aici.

| ClaudiaClau96 explică (pentru BlackDice):

Nu e vorba doar de imbracaminte. faza e ca atunci cand un tip vede o fata ca mine, se gandeste ca nu are sanse sa o... si trece mai departe.

| BlackDice a răspuns (pentru ClaudiaClau96):

Se pare ca nu ai intalnit deloc baieti calumea...add la white_lion666 si vorbim...

| ToTuleOK a răspuns:

Salut eu sunt baiat si nici eu n-am avut iubita dar iti pot spune un lucru nu fusta conteaza pentru uni baieti de exemplu ptru mine conteaza fata nu cred ca ai nevoie de mai multe sfaturi doar de incredere in tine.