| superdenis112 a întrebat:

Hey,am 16 ani si tot am probleme din cauza frenumului deoarece nu imi permite ca in timpul mastrubarii sau in orice caz sa duc pielea in josul penisului
Si sunt speriat din cauza asta deoarece cand incerc sa trag in jos se face alb si doare
Niste sfaturi cu ce as putea sa fac ar fi super
Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca este vorba de asa numita afectiune de "fren scurt" (frenulum breve) https://en.wikipedia.org/wiki/Frenulum_breve, caz in care este necesar sa fie efectuata de catre un medic urolog chirurg, operatia de taiere sau de prelungire a a respectivei teci/formatiuni. Metoda cea mai sigura si comuna de tratament/rezolvare a problemei se face prin frenoplastie sau frenotomie. Operatie poate sa dureze intre 20-30 de minute, se efectueaza sub anestezie locala si implica taierea frenului penisului si cauterizarea vasului de sange care il traverseaza. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Consulta un medic urolog si vezi care este cauza fenomenului descris de tine.