| alexia28 a întrebat:

Hey.Am 17 ani si multi ma ironizeaz ca nu miam inceput viata sexula...Ce sa fac in cazul asta?

24 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine asa decat destrabalata ca altele la varsta actuala.

| Sara2 a răspuns:

Ai toate motivele din lume sa fii mandra si ca sa moara de ciuda tot frustratii care te ironizeaza, sunt doar invidiosi

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mai invata, dracului, sa scrii!

| andra_5121 a răspuns:

Bravo. chiar ma bucur pentru tine. putine fete se mai gasesc in situatia ta. Iar cele care rad, sunt sau vor deveni niste curve.

| DeathIncarnate a răspuns:

Pai vezi ca rana nu se mai coase acuma /daca stii cum ziclaughing)

| Camy333 a răspuns:

Nu ii baga in seama, fiecare isi incepe viata sexuala atunci cand se crede pregatit, lasa-i sa comenteze, lumea e plina de haterii, arata-le ca nu iti pasa

| mihai69 a răspuns:

Să-ți vezi de treabă și să le spui să-și vadă și ei/ele de-a lor.
Nu e treaba nimănui când și dacă ți-ai început tu viața sexuală!

| Oana92 a răspuns:

Nu ii baga in seama, se vor plictisi pana la urma. Ce nu inteleg eu este de ce trebuie sa povestesti unor astfel de persoane ca ti-ai inceput sau nu viata sexuala...

| Alcyon a răspuns:

Asta sa fie ultima ta grija! Ce-ti pasa de gura lumii? Vrei sa fii si tu o oaie, ca celelalte fete, si sa faci ce face toata lumea? Ca sexul e la moda? Lasa-i pe ei in pace, ca or sa se umple de boli. Sa-i vezi pe urma ce-or sa umble prin spitale, sa se trateze de nu stiu ce BTS-uri, de care nu scapi pana mori.

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Ce nu inteleg eu este de ce va tot ingrijorati ca nu va incepeti viata sexuala. Okay,deci,daca esti virgina si dupa ce devii majora asta nu inseamna ca esti maicuta. Si nu trebuie sa te ingrijorezi ca nu te-ai culcat cu cineva pana acum,fiindca dupa parerea mea asta este un pas foarte important intr-o relatie si trebuie sa fii foarte sigura pe tine ca sa o poti face. Si,daca prietenele tale nu mai sunt virgine,asta nu inseamna ca este vreun fel de cursa. Fiecare este diferit,iar chestia asta nu trebuie sa o faci cand ti se pune tie pata. Trebuie sa vina de la sine, dupa o vreme mai lunga de relatie. In fine, asta e parerea mea, sper sa nu crezi ca sunt vreo scorpie sau ceva de genul fiindca am spus asta, dar cred ca nu este tocmai in regula sa te ingrijori ca inca nu ai avut un contact sexual la varsta ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ştiu alţii că tu nu ţi-ai început viaţa sexuală? Mă rog, trecând peste asta...
nu contează ce spune gura lumii. Contează ce crezi tu, ce simţi, ce îţi doreşti. Aşteaptă persoana potrivită şi fă pasul ăsta când consideri că eşti pregătită şi când iubeşti băiatul de lângă tine!
Lumea mereu va bârfi, mereu va avea ceva de obiectat, pentru că, oamenii sunt extrem de răi. Nu băga asta în seamă.
Dacă te interesează ce spun alţii, întreabă-ţi familia, prietenii. Ei cu siguranţă îţi vor spune adevărul, pentru că te iubesc!

Noapte bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic, ii lasi sa te ironizeze in continuare. Asta nu-i motiv de rusine. N-ai gasit persoana potrivita, nu ai fost pregatita pentru acest pas, simplu. Ce atat tam tam pentru nimic. Crezi ca daca te culci cu primul' care iti iese in cale rezolvi ceva? Lasa lumea sa manance rahat, tu le esti superioara.

"Succesuri."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe bune? Da chiar pe bune ii un motiv de rusine ca esti inocenta? ca mai ai copilaria? Ca ele au devenit femei e problema lor.

| contαbαndonαt a răspuns:

Mi-am*.Pai faci ce vrei, pe nimeni nu intereseaza pana la urma.Ca pui botul la tot ce-ti spun altii, inseamna ca esti doar foarte naiva.

| TOOL a răspuns:

Nu ii bagi in seama tipii care te ironizeaza ca nu ti-ai inceputo probabil ca sunt doar niste pustani ce nu au ce face iar fetele care te ironizeaza inseamna ca sunt geloase pentru ca ele probabil ca si-au inceput viata sexuala prea devreme.

| djdani2010 a răspuns:

O sa vina si treaba asta happy

Răspuns utilizator avertizat
| Cupcake a răspuns:

Hei. Stai chill, nu trebuie sa ii asculti pe cei din jur. Fii mandra de asta, pentru ca este o raritate.Te poti considera speciala si nu iti face griji, va veni si timpul tau.Nu-ti forta norocul, lasa totul sa vina de la sine. Pup

| R3dEyE a răspuns:

Sunt geloşi. Nu-i băga în seamă.

| christianchristian a răspuns:

Nu-i baga in seama. incepeti viata sexuala cand te simti pregatita nu cand vor cei din jurul tauwinking

| meatloaf a răspuns:

Trebuie sa faci asta cand te simti pregatita, nu sa te iei dupa ei.Lumea e rea! Eu mi-am inceput viata sexuala la 20 si nu regret.Si apropo, aia nu iti sunt prieteni. Daca ar fi, te-ar sustine nu te-ar ironiza...

| Tupeuuuuuuuu a răspuns:

Stai calma, sti cuum e "papagalii doar repeta", te ataca deoarece au motivele lor de invidie, si se agata de orice lucru, pentru a te vedea la pamant.Viata sexuala si-o incepe cand doreste fiecare, si cand se simte pregatit! La 17 ani nu este nimic neobisnuit ca nu ti-ai inceput viata sexuala! Poate ca nu ai gasit persoana potrivita, si nu esti o panarama care se f*** cu toti.Nu uita, sa fi virgina este alegerea ta, nu te schimba pentru altii, lasa-i pe ei sa isi schimbe atitutindea fata de tine! Daca cei din jurul tau nu au realizat, ca fiecare are dreptul sa faca ce vrea, si cand vrea, cu cine vrea, sunt niste fraieri! Nu trebuie sa ii asculti, sa fi tu ceea care esti, sa faci ce te "Taie"capul, dar sti ca e decizia ta si nu a altora.Da-i incolo, nu-i baga in seama, fii puternica, si da-le peste nas, arata-le ca faci ce vrei cu viata ta si nu esti usor influentata! Multa bafta, tine-o tot asa!

| Fcog_Alex_1997 a răspuns:

Stai linistit nu e nimic rusinos... decat sa-ti pierzi virginitatea la o petrecere mai bine cu fata perfecta intr-o camera de hotelwinking