| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Am 20 de ani și nu știu cum să-mi înving frica de a iubi. Nu am avut niciodată acest sentiment iar pentru o perioadă am crezut că este normal. În fiecare an am sperat că am să găsesc persoana potrivită deși niciodată nu am stiut cum să procedez. Voi cum reușiți? Îmi puteți povesti câteva experiențe persoanele?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| anamaria82726 a răspuns:

Este normal sa iti fie frica. Ai spus ca tu personal nu ai mai iubit. Dar cel mai probabil ai vazut ce este iubirea la prietenii tau sau pur si sinplu la persoanele din jurul tau si ai vazut ca de multe ori intervine dezamagirea. Probabil iti este frica sa iubesti ca sa nu fii dezamagit dupa. Eate normala aceasta stare. Dar daca nu risti nu castigi.
Oricine vrea sa iubeasca. Si daca nu incerci sa o faci, nu vei castiga experienta.
Cand vei intalni o persoana potrivita, pur si simplu vei simti asta. Vei simti ca vrei sa iti petreci tot timpul cu ea.

33 răspunsuri:
| SoareDaniel a răspuns (pentru EntertainYou):

Stai linistit, sunt destul de bun la pariuri ( si nu ca vreau sa ma laud ), de ce sa iti dau o poza, la ce te ajuta, esti pe invers

| EntertainYou a răspuns (pentru SoareDaniel):

Tot site-ul e pe invers, daca ma intrebi pe mine.
Dar ti-am cerut poza ca sa vad cat de sincer esti cu tine. Nu ca sa ma masturbez eu la poze cu tine. Ca daca esti atat de urat nici macar un gheiut n-are ce face cu poza ta. Logic, nu?
Dar e mai frumos sa dramatizezi.
Ti-am zis, ai grija, vei atrage tot mai multa atentie negativa, sigur vei incepe sa ai si comportament mai agresiv, prin urmare, vei fi alungat din aceasta comunitate...si asa pe invers in multe privinte. happy Sau cine stie, tocmai din acest motiv poate te vei integra perfect...cu timpul.

| SoareDaniel a răspuns (pentru EntertainYou):

Jur ca mi-e rusine de fata asta care a pus intrebarea, ca a fost nevoita sa citeasca cacaturile astea, e normal sa simt furie, am o varsta, la care altii sunt casatoriti si au copii pe cand eu nu am experimentat nimic din asta, doar in liceul am aflat ca am sarutat mii de km de poola pe bot, hai sa o incheiem, ce o zice saraca fata care a postat intrebarea ei SINCER, da cerere la prieteni si poate mai vorbim