| iulyan_9096 a întrebat:

Am 13 ani și nu am săruta niciodată o fata deci nu știu sa sărut și nu am încercat pana acum pentru ca îmi este frica sa nu o dau în bara, ma puteți ajuta sa îmi înving frica?

Răspuns Câştigător
| Mădu_1945 a răspuns:

Hellau! Stai calm ca asa am patit-o si eubig grin.Tot asa si am incercat pe 14 februarie anul astabig grin.Te lasi dus de val si e uimitor ce ieseday dreaming.
Deci e prea faina senzatiebatting eyelashes. Pentru mai multe detalii vorbim pe privat.Seara faina!love struck

5 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Vrei să te sărut eu? laughing
Nu e mare chestie, o să o faci cu o fată care îţi place şi o să vină totul de la sine.

| AnneMarri a răspuns:

Sărutul este ceva natural, firesc. Pur şi simplu te apropii de ea, uşor, iar buzele şi/sau limbile voastre o să ştie ce au de făcut. happy
Dar, dacă totuşi nu eşti lămurit, uite ceva care sper să te ajute:
"Am văzut până acum ce este sărutul şi care este momentul în care trebuie să săruţi. A venit momentul să aflăm şi cum se sărută. În povestea noastră, am rămas în momentul în care îi atingi bărbia cu mâna şi îi atingi uşor buzele cu buzele tale. După ce-i atingi buzele, apasă-le un pic mai tare; în acelaşi timp mângâie-i obrazul şi du-ţi uşor mâna către ceafa ei. În timpul ăsta, nu uita să închizi ochii, pentru că fetele cred că atunci când te săruţi cu ochii închişi de fapt te gândeşti la alte lucruri, şi mai plăcute, şi se simt jignite dacă nu o faci; în schimb, dacă te săruti cu ochii deschisi, fetele cred că-ţi zboară mintea la altceva şi că nu-ţi place să te săruţi, şi vor avea grijă ca sărutul să nu se mai repete. Aşa, să revenim. Îi apeşi deci buzele mai tare şi îi mângâi ceafa. Ea va fi emoţionată şi va uita să mai respire. Dar când i se termină aerul din plămâni va fi nevoită să respire din nou si va întredeschide gura. Mulţi încearcă atunci să îşi strecoare limba în gura deschisă, dar este greşit. Cel mai bine, când ea îşi întredeschide gura, este să îi muşti uşor buza de jos. Şi asta îi va plăcea foarte tare, şi va inspira şi mai mult aer, rezultând un suspin de plăcere. Şi după ce suspină poţi să îi apropii capul şi mai tare de al tău (îţi aminteşti că mâna ta stângă îi mângâie ceafa, nu-i aşa?); şi în timp ce îi apropii capul de al tău iar ea inspiră aer pe nas, în sfârşit poţi să împingi limba afară din gură, să îi atingi buzele cu ea, apoi dinţii şi abia după aia să atingi vârful limbii ei. În timpul ăsta, mana ta dreaptă de pe şoldul ei trebuie să o tragă mai aproape de tine. Şi în acel moment mâna ei stângă se va aşeza pe spatele tău, iar mâna dreaptă pe ceafa ta, şi ambele te vor trage mai aproape. Şi-atunci stai cu ochii închişi şi nu te mai gândi la nimic, pentru că buzele şi limba ta vor şti şi singure ce să facă.
Şi la sfârşitul sărutului, după ce-aţi deschis amândoi ochii, trebuie să te uiţi în ochii ei şi îainte ca ea să intre în casă trebuie să îi spui ceva frumos, la care ea să se gândească toată seara şi pentru ca să nu te uite."
P.S. îţi ador numele love struck

| AnnyXoxo a răspuns:

Pai, nu e deloc complicat, si sigur o sa-ti placa si o sa mai vreiwinking
Daca iti place cu adevarat de o fata, nu pot fi probleme.
Fiecare am trecut prin chestia asta;; asa o sa treci si tu.

| Spiruduşş a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie frica.

Doar ichizi ochii si o saruti.
Si totusi nu mi se pare capat de lume ca la 13 ani inca nu te-ai sarutat.

| Frumushka a răspuns:

Pai ca sa te inveselesc iti zic ca tu stii de fapt tot poporu stie chiar daca a facut-o sau nu si nu trebuie neaparat la 13 ani so faci...adv eu la 13 am facut-o dar asa sa nimerit deci nu te ingrijora aaaa si un sfat mai ales daca prietena ta a mai facut-o nu-i spun ca tu nu...succeshappy