| anonim_4396 a întrebat:

Hey.am de facut o porpozitie cu substantivul floare la nr plural sa aiba functia sintactica de atribut substantival prepozitional care sa determine un numeral.PLS SA MA AJUTATI. FUNDA+VOT

Răspuns Câştigător
| AdElA96 a răspuns:

Pe zece flori le-am cules. Sper ca te-am ajutat.happy O zi buna

3 răspunsuri:
| 354 a răspuns:

Deci ai zis ca ai de facut, pai fai atunci sau vrei sa facem noi tema ta? tu de ce te duci la scoala, apropo vezi ca ai gresit categoria ai pus dragoste si sex si nu cred ca tema ta este de dragoste

| flokez a răspuns (pentru 354):

Ba ce ratati sunt oamenii de pe TPU.

| Bastanul a răspuns:

O.O nu stiu ce cauta la dragoste si sex... dar okbig grin : "patruzeci de flori" si apoi scrii tu ce mai vrei