| Loveisintheaire a întrebat:

Hey ..am facut dragoste neprotejat luna trecuta din 21 pana in 26 zilele fertile ..normal ciclu trebuia sa imi vina ieri dar nu mía venit si acum doua zile am avut doua pete de sange pe chiloti si ma dor sani foarte tare poate sa fie sarcina? Imi doresc mult am pierdut 2 sarcini...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este foarte posibil sa fi ramas insarcinata si din acest motiv nu a mai pornit sangerarea menstruala la data la care aceasta a fost preconizata sau a reiesit prin calcul, adica ieri : 9 Ianuarie.
Se poate considera si afirma ca s-a format sarcina si fiindca :
-- Este stabilit si determinat stiintific si medical ca ovulatia se produce intotdeauna indiferent de tipul sau lungimea ciclului menstrual cu 14 zile inainte de ultima zi a ciclului menstrual.
-- Fiindca ultima zi a ciclului menstrual conform spuselor tale a fost ziua de 8 Ianuarie, scazand cele 14 zile reiese ca OVULATIA in proportie foarte mare a avut loc/s-a produs in 26 Decembrie, astfel ca zilele perioadei fertile au fost intre 23-27 Decembrie.
Pe baza celor explicate reiese ca cel mai probabil ti s-a implinit dorinta de a ramane insarcinata, fiindca majoritatea actelor sexuale au fost intretinute in perioda de fetilitate reala a ciclului menstrual. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca actele sexuale au avut loc in perioada fertila si au fost neprotejate, este posibil sa fii gravida si sa te bucurii de viitorul vostru copil.

| SiA31 a răspuns:

Mai așteaptă o săptămână. Dacă menstruația nu vine fă un test de sarcină.
Țin să menționez că menstruația, la unele femei, poate veni și peste sarcină, în primele 2-3 luni.
Multă baftă îți doresc!