| irinaaa111petrooooooooooo a întrebat:

Hey..am facut duminica sex neprotejat cu iubitul si a introdus-o o data sau de doua ori..este posibil sa fi ramas insarcinata daca dupa ce a bagat-o a scos-o repede si nu a bagat-o foarte adanc..parca ma doare in burta poate am fluturi in stomac pentru ca sunt indragostita..si parca m-am ingrasat destul de mult parca burta e mai rotunda asa se vede poate si pentru ca am mancat in ultimul timp mai mult decat inainte.ce sa fac nu vreau sa fi ramas insarcinata. ajutati-ma va rog

3 răspunsuri:
| Vix999 a răspuns:

Pentru ca un test de sarcina sa fie cat mai concludent trebuie sa astepti 3 saptamani de la data cand ai facut sex neprotejat. Daca ai fi ramas in nici un caz nu se vedea dupa o saptamana nimic de genul burtica umflata si in nici un caz nu te-ai fi ingrasat. Mai copii..inainte sa faceti sex informati-va frate. Aveti acces la ataaatea informatii! Sunt sanse mici spre nule sa fii ramas insarcinata dar oricum fa-ti un test ca sa stai tu linistita. Si mare grija pe viitor!

| Inna22 a răspuns:

Scumpo stai linistita, daca a introdus-o la inceputul actului sexual nu ai ramas insarcinata ca, copiii apar numai cand isi da baiatul drumul! happy Iar burta si simptomele nu apar asa repede happy e doar in imaginatia ta kiss. Oricum pentru siguranta ta fa un test de sarcina ca nu e scump deloc kiss.

| k3vin16 a răspuns:

Păi cel mai bine ar fi să faci un test ca să fi sigură.