| irinaaa111petrooooooooooo a întrebat:

Hey..am facut duminica sex neprotejat cu iubitul si a introdus-o o data sau de doua ori..este posibil sa fi ramas insarcinata daca dupa ce a bagat-o a scos-o repede si nu a bagat-o foarte adanc..parca ma doare in burta poate am fluturi in stomac pentru ca sunt indragostita..si parca m-am ingrasat destul de mult parca burta e mai rotunda asa se vede poate si pentru ca am mancat in ultimul timp mai mult decat inainte.ce sa fac nu vreau sa fi ramas insarcinata. ajutati-ma pls

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este posibil sa fii insarcinata. Nu poti avea semne atat de repede, deci toate nu au legatura cu sarcina. Daca nu vroiai copil, nu faceai sex neprotejat, acum e prea tarziu sa te mai razgandesti. Nu trebuie sa faci nimic, doar sa astepti si vei afla daca veti deveni curand parinti sau nu.

| mona a răspuns:

Chiar daca ai ramas sa nu crezi ca in cateva zile deja ai simptome si iti creste burta.fa ti un test de sarcina sa fi sigura

| Purec a răspuns:

Du-te spune-i mamei tale. Nu de alta, dar daca vede cat de duce capul macar nu o mai bate gandul sa faca alt copil

Totusi sa raspund la intrebare: Nu esti insarcinata

| BlackRose95 a răspuns:

Nu ai cum sa fi gravida. O sarcina vine in urma "intalnirii" dintre spermatozoid si ovul. Daca nu a ejaculat inseamna ca nici spermatozoizii nu au patruns in vagin. Si in legatura cu burta ca ti se pare mai mare:o sarcina se vede dupa 2 luni. Poate esti balonata, dar in niciun caz insarcinata. Si apropo: pe viitor fa sex protejat. Pe langa sarcina(de care toate fetele se tem) mai pot apararea si diverse boli.

| neutrino a răspuns:

Este probabil o gluma ...nereusita.

| catablondu a răspuns:

Buna, o sarcina nu se observa dupa o saptamana. Daca esti sau nu insarcinata, cel mai sigur, afli la un ecograf. In ceea ce priveste testele, nu am incredere in ele, deci nu ti le recomand. Iubita mea a facut test de sarcina, i-a aparut ca nu e insarcinata si avea aproape o luna de sarcina. Si totusi, incercati sa faceti protejat, chiar daca e mai placut neprotejat. :-)

| LisaBon a răspuns:

Cel mai bine, mergi la farmacie si ia-ti un test de sarcina.

| simonikxd a răspuns:

La fel k si LisaBona du-te la farmacie si ia-ti un test kiss

| BitZzu99 a răspuns:

Pai daca a bagat-o doar de 3 ori asa cum zici uu inseamna ca nu are rezistenta si incearca sa mergi la un control. si data viitoare cand o sa oo mai faci ai grija zii sa foloseasca un prezervativ big grinlaughing

| mayamaryamyng a răspuns:

Test de sarcina.