| anonim_4396 a întrebat:

Hey. Am facut sex protejat cu iubitul meu, menstruatia mi-a venit dupa 5 zile. A tinut 4 zile. E posibil sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca menstruatia a pornit dupa trecerea a 5 zile fata de data la care a fost intretinut SEXUL PROTEJAT, rezulta in mod absolut cert si sigur ca sexul amintit a fost intretinut in cele 9-10 zile ale PERIOADEI INFERTILITATII ABSOLUTE. Este determinat stiintific si medical faptul ca in timpul celor 9-10 zile care situate inainte de ziua de pornire a menstruatiei formarea sarcinii este 100% IMPOSIBILA chiar si in cazul in care actul sexual este neprotejat si sperma este ejaculata in vagin in fiecare zi din aceasta perioada. In concluzie este ABSOLUT IMPOSIBIL sa poata sa existe o sarcina instalata in uter in acest caz. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Treaem24 a răspuns:

Dacă ai facut protejat cum sa rămâi

| Sergyoalex a răspuns:

Mentionez ca nu am menstruatie regulata

| Sergyoalex a răspuns:

Chiar nu era novoie.