| a111111 a întrebat:

Buna tpu.Acum cateva zile am facut sex protejat cu iubitul meu, am verificat tot sa nu se fi intamplat ceva, mi-a venit si menstruatia regulat.Deci nu exista nicio cale sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti linistita si convinsa ca totul este in regula. Pornirea menstruatiei reprezinta intotdeauna garantia ca a inceput un ciclu menstrual NOU si de asemenea si garantia ca in ciclul menstrual abia terminat NU s-a produs fecundarea ovulului si in consecinta NU s-a format si nici NU s-a instalat o sarcina in uter. Pentru linistea voastra sufleteasca in cazul in care ai anumite dubii pentru inlaturarea oricarei ingrijorari privind existenta unei sarcini chiar si ipotetice, peste 4-5 zile poti sa faci un test de sarcina al carui rezultat va fi valabil si corect. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
In conditiile mentionate de tine, este exclus sa fii insarcinata.

Răspuns utilizator avertizat