| MyChemicalRomance a întrebat:

Hey am nevoie de o parere:
E un baiat la mine in clasa cu, care ma inteleg super bine, prietenei mele (si colega mea de banca) ii place de el, eu is cu el in clasa dintr-a 3 a, ea dfeabia acum a venit la inceputul anului. El e tipul mai "golan" nu prea le are cu scoala, si se da la toate fetele din clasa, inclusiv la ea(pr mea) dar la mine nu. Vb mult cu el si radem impreuna, in ore daca rade de ceva imediat ma striga sa imi zica de ce rade ca sa rad si eu sau tot ce afla nou imediat vine la mine si incepe "Andreea, Andreea sa vezi ce am aflat..." si din astea.
Colega mea se simte un pic prost ca, cu ea nu rade...nu o striga in ore si din astea. Toate prietenele mele imi zic ca "Andrea, eu cred ca lui X ii place de tine, nu ai vazut cum face?" si azi mi-a zis-o si prietena mea "Andreea, eu cred ca lui X ii cam place de tine" Dar eu nu cred asta, daca ne intelegem bine asta nu inseamna ca e "ceva". Atata timp cat mi-a zis ce parere are despre toate fetele din clasa si cu, care ar sta daca ar fi sa stea cu cineva, din scoala, adica vb deschis cu mine... ce parere aveti?
Funda :*

Răspuns Câştigător
| Pawesome a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa placi pe cineva ca sa te intelegi cu el.Din nestiire ti-a devenit un prieten mai apropiat decat ai crede.Dar asta nu inseamna ca te place.Colegele si prietena sunt probabil geloase.Continua tot asa.Incearca sa le spui ca nu trebuie sa fi prieten cu o fata ca sa te intelegi sunt perosane care au multe in comun fara sa se placa.

2 răspunsuri:
| Ingerash a răspuns:

Te place, dar asta nu inseamna nimic, daca tu nu vrei o relatie cu el ramai cum ai fost pana acum! incearca sa ii explici prietenei tale ca e golan si nu o merita ca sa il uite...ca nu are rost sa se tina dupa el!

| BlackHorse a răspuns:

Ori vrea sa fie cu tine ori e best friend. Nu stiu cazul sa pot da un raspuns mai precis.