| VecinaDeLa3 a întrebat:

Hei...repun intrebarea ca sa va aflu parerea mai multora...deci:

SALUT, TPU! Am o intrebare:mie imi place de un baiat ce e foarte dragut, atent cu mine. vb, radem, am si iesit doar noi doi o data.se poarta f frumos.clasa face glume pe seama noastra, spunand ca am fi impreuna chiar de la inceputul anului. Problema e urmatoarea:el se poarta f frumos cu toate fetele: se imbratiseaza, se joaca...si sunt foarte confuza...cum sa imi dau seama ca ma place sau daca sunt doar o colega? Tind sa precizez ca la scoala nu vb asa mult deoarece el cred ca nu vrea sa fie ridiculizat, dar in particular ne intelegem f bine.deci, ce credeti?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa stii ca daca cu tine se poarta la fel ca si cu celalalte colege ale tale esti doar o papusa de joaca in plus.

| TitiDrLove a răspuns:

Eu zic sa continui sa il faci confuz,sa te porti cu el odata foarte frumos, sa dai de inteles ca il placi, iar altadata sa nu il bagi in seama. pana o sa te placa el pe tine. spun 100% ca va merge laughing

| Pastiluţă a răspuns:

Nu ştiu ce să spun.Nici nu prea îmi dau seama dacă te place sau eşti doar o simplă colegă.

Prin simplul fapt că ai spus că se poartă aşa cu toate fetele.

Eu cred că asta numai tu poţi afla. Întrebându-l!
Dar ai grijă cum îl abordezi că poate el crede că vrei o relaţie cu el şi o vrei acum. Şi poate în momentul acela el te place

Şi apoi o să se ducă tot farmecul înţelegi?
Cel mai bine este să-l abordezi uşor şi îţi va spune el însuşi.
Multă baftă! :*
Pa, pa

| DorelSudoru a răspuns:

Cel mai bine il intrebi pentru ca sunt doua optiuni.
1:Asa este felul lui face caterinca si asta e sau
2:Chiar incercasa-ti arate ceva
Daca si tu il placi intreaba-l sau char propune-i sa fiti impreuna...
No sa-ti zica niciodata la scoala sau sa se poarte mai diferit cu tine decat cu ceilanti

| alliwtsa a răspuns:

Parerea mea este sa vorbesti cu el deschis si sa-lintrebi daca te place, iar daca el iti zice ca nu tot ar trebui sa fiti prieteni! Poti afla daca te place do-ar intrebandu-l. DAca iti place foarte mult de el atunci fa-l sa te placa.Fi in preajma lui mereu fericita, aranjata si naturalawinking Succes! fundita?:X